Nehoda ve Studénce: Řidič kamionu obviněn, hrozí mu desetiletý trest | E15.cz

Nehoda ve Studénce: Řidič kamionu obviněn, hrozí mu desetiletý trest

Tragická srážka vlaku Pendolino s kamionem ve Studénce
Tragická srážka vlaku Pendolino s kamionem ve Studénce
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní zástupce podal obžalobu na řidiče polského kamionu, který podle policie v červenci na železničním přejezdu ve Studénce zavinil srážku nákladního vozu s vlakem Pendolino. Při nehodě tři lidé zemřeli, dvě desítky dalších utrpěly zranění.

O posunu v případu informoval server Lidovky.cz. „Obecně vám mohu říct, že ta trestní sazba je až do deseti let,“ cituje web dozorujícího státního zástupce Aleše Boháče.

Případem se bude zabývat Okresní soud v Novém Jičíně, ke kterému Boháč obžalobu podal. Do měsíce musí senát tohoto soudu nařídit první jednání, a to v otázce prodloužení vazby obžalovaného muže. Kdy soud začne řešit samotnou nehodu, jasné ještě není. „Pokud se senát se spisem seznámí rychle, je možné, že to bude ještě letos. V opačném případě předpokládám leden příštího roku,“ řekl Boháč.

Česalo se na výpověď strojvedoucího

Ukončení vyšetřování dlouho bránilo to, že policie nemohla vyslechnout zraněného strojvedoucího. V minulých dnech se jeho zdravotní stav zlepšil a kriminalisté ho vyslechli. Byl to poslední důkaz potřebný pro uzavření vyšetřování. Boháč nechtěl komentovat, co výslech přinesl.

Polský řidič obviněný z obecného ohrožení z nedbalosti zůstává ve vazbě, do níž ho soud poslal krátce po nehodě. V říjnu soud rozhodl o jejím prodloužení.

Nehoda se stala 22. července. Na koleje vjel na červenou polský řidič kamionu naloženého těžkými plechy. Auto v kolejišti uvěznily závory, vzápětí do nákladního vozu narazila souprava Pendolino. Vlak jel rychlostí 160 kilometrů v hodině, před srážkou strojvedoucí stihl brzdit, rychlost se tak snížila na 142 kilometrů v hodině.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video