Není dnes apríla, ptají se někdy personalisté | E15.cz

Není dnes apríla, ptají se někdy personalisté

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Sedmicka

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Reakce uchazečů o zaměstnání na pracovních pohovorech někdy připomínají aprílové žertíky. Proto vám v tento den přinášíme několik zajímavých příběhů z pracovních pohovorů.

„Máte tu kamery? Víte, já jsem vždy pracoval v utajení. Takto zněla první otázka kandidáta na pozici skladníka, který právě přišel na pohovor,“ vzpomíná ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech Tomáš Surka. Současně přidává i další úsměvné zkušenosti své a kolegů.

Na pohovor přišla kandidátka a po pěti minutách oznámila: „A jéje, já jsem si spletla firmu, chtěla jsem jít jinam. Musím běžet, abych to stihla. Nashle!“

Osobní pohovor se může zvrhnout i ve snahu kandidáta prodat vám různé pojistky. Uchazeč je potom velmi překvapený, že pojistky nechcete a neplánujete si u něj pojistit ani své děti. Později vám ještě třikrát zavolá, jestli jste si to přece jen nerozmyslel.

Na pracovní příležitosti se přišli zeptat dva mladí absolventi. Protože se jednalo o pár, chtěli být spolu i během pohovoru. „Výsledek byl takový, že se při něm pohádali. Využili jsme toho, že jsou dva a požádali je, aby o sobě navzájem řekli něco pozitivního a negativního,“ říká Surka.

Skype pohovor se systémovým administrátorem může probíhat i tak, že se kandidát posadí před počítač do půl pasu nahý a očividně pod vlivem halucinogenní látky celou dobu vypráví o tom, že je skutečně super kandidátem na danou pozici.

Jak si na přelomu roku říct o vyšší plat? Není vhodné hrozit odchodem

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video