Novou středočeskou hejtmankou je Zuzana Moravčíková | E15.cz

Novou středočeskou hejtmankou je Zuzana Moravčíková

Nová hejtmanka Zuzana Moravčíková se 4. června v Praze zúčastnila mimořádného zasedání středočeského zastupitelstva. Krajští zastupitelé ji zvolili za nového hejtmana místo Davida Ratha obviněného z korupce.
Nová hejtmanka Zuzana Moravčíková se 4. června v Praze zúčastnila mimořádného zasedání středočeského zastupitelstva. Krajští zastupitelé ji zvolili za nového hejtmana místo Davida Ratha obviněného z korupce.
• 
ZDROJ: CTK - Michal Krumphanzl

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novou středočeskou hejtmankou se dnes proti vůli pravicové opozice stala Zuzana Moravčíková (ČSSD), dosavadní krajská náměstkyně pro majetek. Obsadila uvolněné křeslo po Davidu Rathovi, který je vazebně stíhán kvůli přijetí úplatku.

Zuzana Moravčíková po zatčení Ratha kraj řídila jako pověřená hejtmanka. O jejím zvolení do funkce dnes rozhodli středočeští zastupitelé za ČSSD a KSČM. Opozice se jmenováním nesouhlasila.

Zástupci ODS a Starostů a nezávislých vedení kraje vytkli, že se za Rathovo jednání nikdo neomluvil a údajně neprokázal „ani náznak sebereflexe“. Zastupitelé za ČSSD se před jednáním shodli, že radní nemusejí odstupovat ani dávat své funkce k dispozici. Návrh na odvolání krajské rady podaný opozicí nenašel dostatečnou podporu.

„Jsem úplně jiná než David Rath. Jsem týmový hráč a chci jednat i s opozicí,“ prohlásila v rozpravě Moravčíková. Slíbila, že jí nabídne místa ve výběrových komisích rozhodujících o důležitých krajských zakázkách. Opoziční zastupitele ale nepřesvědčila.

Profil Zuzany Moravčíkové
Nová hejtmanka se narodila 9. června 1957 v Jičíně
Vytudovala Vysokou školu zemědělskou v Brně
Před svou politickou kariérou v letech 1981 až 1987 pracovala v JZD Litomyšl se sídlem v Sedlištích, další čtyři roky pak v Agropodniku SZP Kutná Hora. Od roku 1992 byla deset let zaměstnána na Okresním úřadě Kutná Hora na pozemkovém úřadě a finančním referátu. Od června 2002 do srpna 2003 pracovala jako vedoucí oddělení Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a poté byla vedoucí majetkového oddělení Městského úřadu Kutná Hora. V říjnu 2008 byla zvolena středočeskou krajskou zastupitelkou a v listopadu se pak stala náměstkyní hejtmana. V zastupitelstvu Kutné Hory je od voleb v roce 2010.
Od roku 1997 je členkou ČSSD. Rodina: vdaná, má dvě dospělé děti; od roku 1985 žije s rodinou v Kutné Hoře.
Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.