Ocelářský exmagnát Stehlík chce kandidovat v přímé volbě prezidenta | E15.cz

Ocelářský exmagnát Stehlík chce kandidovat v přímé volbě prezidenta

Bývalý šéf poldi Kladno Vladimír stehlík
Bývalý šéf poldi Kladno Vladimír stehlík
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý šéf kladenských oceláren Vladimír Stehlík oznámil, že hodlá kandidovat v případné přímé volbě prezidenta republiky. Přiměli ho k tomu prý bývalí zaměstnanci podniku. Na tiskové konferenci také uvedl, že na státu v souvislosti s pádem Poldi požaduje zhruba 1,4 miliardy korun. Vedle toho podal řadu trestních oznámení.

Žádost o náhradu škody Stehlík podal na ministerstvo spravedlnosti. Částka zhruba 1,4 miliardy korun podle něho odpovídá jeho podílu ve firmě Bohemia Art, prostřednictvím níž v roce 1993 získal kladenské ocelárny. Majetek Bohemia Art měl podle něho více než čtyřmiliardovou cenu, v konkurzu byl však prodán za 130 milionů korun. Stehlík má za to, že za to může správce konkurzní podstaty a soudy, které na konkurz špatně dohlížely.

Peníze prý nechce pro sebe. Má v plánu doplatit všem zaměstnancům Poldi výplaty a odstupné, zbylé stamiliony chce vložit do obnovené akciové společnosti s názvem Poldi Kladno nebo Poldi Steel, která by znovu získala ocelárny. Uvedl, že v budoucnu by se rád věnoval i charitativní činnosti a postavil domy pro pěstounské rodiny.

Dlouhé roky byl stíhán v kauze Poldi, se synem Markem čelili obvinění již od roku 1996. Státní zastupitelství před pár lety přerušilo jeho stíhání pro těžkou chorobu. Žalobce v minulosti poslal kauzu k soudu, jediným obviněným je v současnosti již jen bývalý ekonomický ředitel oceláren Luboš Pejpa. Stíhání Marka Stehlíka totiž bylo zastaveno pro neúčelnost. S tím ovšem nesouhlasí nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který kvůli tomu před časem podal dovolání.

Právě témata Poldi a trestního řízení Stehlíka stále nenechávají klidným. Za případem je podle něho spiknutí politiků a dalších lidí, kteří se snažili o to, aby ocelárny dostala zahraniční konkurence. Podal proto trestní oznámení na více než 20 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video