Odvolaného Prymulu nahradí ve vedení hradecké nemocnice Palička | E15.cz

Odvolaného Prymulu nahradí ve vedení hradecké nemocnice Palička

FN Hradec Králové
FN Hradec Králové
• 
ZDROJ: FNHK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitelem Fakultní nemocnice v Hradci Králové bude od úterý její dosavadní náměstek Vladimír Palička. Potvrdil to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. Předchozího ředitele nemocnice Romana Prymulu odvolal ministr 30. června kvůli konfliktu zájmů.

„Paličku do funkce jmenuje a zároveň uvede náměstek ministra,“ řekl Šticha. Do výběrového řízení na ředitele nemocnice se přihlásili tři uchazeči. Výběrová komise doporučila jmenovat Paličku, který je lékařským náměstkem ředitele hradecké nemocnice. V letech 2003 až 2010 byl děkanem královéhradecké Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, nyní je proděkanem pro zahraniční styky a vnější vztahy. Působil také jako přednosta Ústavu klinické biochemie a diagnostiky Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Hradec Králové, v současnosti v této nemocnici vede Osteocentrum.

Palička dnes uvedl, že převzetí funkce ředitele vnímá jako velký závazek. „Fakultní nemocnici Hradec Králové jsem vždycky vnímal a budu vnímat jako jednu z vlajkových lodí české medicíny a v tomto směru míním podpořit všechny aktivity, které tady dosud byly,“ řekl Palička, který nečeká žádné dramatické personální změny.

Palička se narodil v roce 1946 v Prostějově. Vystudoval Lékařskou fakultu Palackého Univerzity v Olomouci, obor všeobecné lékařství. Pracoval v nemocnici v Bruntále s praxí na interním, chirurgickém oddělení a následně na oddělení klinické biochemie. Od roku 1984 pracuje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Vladimír Palička Autor: ctk
Vladimír Palička

Hlavním důvodem Prymulova odvolání byla podle ministerstva skutečnost, že „v pozici ředitele veřejné fakultní nemocnice inkasoval desítky milionů korun od společnosti Biovomed s. r. o., kterou vlastnila a zřejmě doposud vlastní jeho dcera“. Prymula tvrzení ministerstva odmítl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video