Padok Investments otevřel soukromý zimní stadion za 170 milionů. Čeká návratnost deset let | E15.cz

Padok Investments otevřel soukromý zimní stadion za 170 milionů. Čeká návratnost deset let

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Praze se po patnácti letech otevřel nový zimní stadion. Areál za 170 milionů korun slavnostně otevřela investiční skupina Padok. Strašnický stadion, který má dvě kluziště, bude určen pro veřejné bruslení, školy, mladé hokejisty i krasobruslení.

Investiční skupina Padok, která se před čtyřmi lety začala formovat kolem advokátní a poradenské společnosti Vilímková Dudák & Partners, slaví první úspěch. V pražských Strašnicích otevřela nový zimní soukromý stadion IceRink za 170 milionů korun.

Prvotním impulsem k výstavbě stadionu byla obsazenost pražských stadionů, která se pohybuje 80 a 90 procenty. Investoři dokonce zjistili, že v Praze je třikrát měně stadionů na počet obyvatel než v jiných městech. Když se k tomu přidá, že díky technologiím provozní náklady na údržbu stadionu razantně klesly, může být návratnost projektu deset let, plánují investoři. Těm se už hlásí první zájemci o novou ledovou plochu.

Jen k dopolednímu bruslení se už přihlásilo 26 základních a mateřských škol. Na stadionu také postupně vzniká nový hokejový klub HC Padok a krasobruslařská akademie pod vedením mistra Evropy z roku 2008 Tomáše Vernera.

Stadion funguje od 15. ledna ve zkušebním provozu. Jeho výstavba trvala rok. „Průměrná doba od pořízení pozemku do konečné realizace stavebních projektů přitom trvá dnes v Praze přibližně pět až osm let,“ uvedl loni v počátečních fázích projektu Petr Novotný z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

Skupina aktuálně pracuje na čtyřech dalších projektech za stovky milionů korun. Kromě dvou podobných sportovních projektů chce Padok investovat také do realit a soukromého zdravotnictví.

V Praze je v současné době devět zimních stadionů. V současnosti má ještě vyrůst zimní stadion na Jižním Městě, v plánu je stavba dalšího ve Vinoři a v jednání je projekt na Barrandově. Magistrát zvažuje také opravu své haly na Výstavišti, případně její zbourání a postavení nového stadionu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video