Paroubek měl podle manželky Petry nelegální příjmy v řádech milionů korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Paroubek měl podle manželky Petry nelegální příjmy v řádech milionů korun

ČTK

Bývalý předseda vlády za ČSSD Jiří Paroubek podle své manželky dostával milionové částky, které nechodily přes bankovní účet. Podle Paroubkové to určitě nebyly legální příjmy. Paroubek uvedl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby. Expremiér kandiduje jako nezávislý v Ostravě do Senátu.

Petra Paroubková, která se s manželem nyní rozvádí a soudí o výživné na dceru, to dnes řekla v rozhovoru pro TV Seznam.  "Nebudu říkat, odkud ty finanční zdroje jsou, ani na co se spotřebovávaly, ale o části jsem věděla, odkud je. Sepsala jsem u notáře prohlášení, protože jsem měla obavy o svůj život," řekla Paroubková. "Není v tom sám. Jsou tam mnohem větší hráči. Některé znám osobně," dodala.

Paroubek řekl, že jeho manželka musí svá tvrzení doložit důkazy. "V kterých bankách ty peníze jsou, na kterých účtech," podotkl. "Je šest týdnů před volbami a moje žena ví, že kandiduji, a samozřejmě že se snaží do toho hodit vidle, to je celé," uvedl. Dodal, že celou věc nebere vážně.

Paroubek je zpět. Chce získat senátorské křeslo v Ostravě

Paroubková také řekla, že neví, za co její manžel peníze získával. Uvedla, že svá slova může podepřít důkazy, které zčásti čerpá z deníku, který Paroubek zapomněl v jejich domě v Řecku. Nabídku ke spolupráci, kterou dostala od jedné policejní složky, Paroubková odmítla kvůli obavám o svůj život a také kvůli tomu, že by to Paroubka mohlo přivést do vězení, doplnila.

Bývalý předseda ČSSD převzal funkci premiéra po Stanislavu Grossovi v dubnu 2005, zůstal v ní zhruba rok a půl. Od června 2006 do srpna 2013 byl poslancem. S Petrou vstoupil do manželství v listopadu 2007, mají osmiletou dceru Margaritu.

Co spojuje Babiše, Klause a Paroubka? Mimořádná agrese projevu, zjistila analýza

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!