Pitr bude na nový proces čekat ve vazbě | E15.cz

Pitr bude na nový proces čekat ve vazbě

Tomáš Pitr
Tomáš Pitr
• 
ZDROJ: CTK/Krumphanzl Michal

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Odvolací pražský vrchní soud definitivně povolil podnikateli Tomáši Pitrovi obnovu procesu v kauze daňových deliktů z roku 1994. Zrušil odsuzující rozsudek.

Tomáš Pitr tak nyní nečelí žádnému trestu, za mřížemi ale zůstane, soud na něj uvalil vazbu. Uvedl to Pitrův advokát Jan Křivánek. Již v pondělí Pitr požádal o nové hlavní líčení v případu vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit. Protože byl souzen jako uprchlý, soud mu musí vyhovět.

Kontroverzní podnikatel se od roku 2007 skrýval v zahraničí. V červenci 2010 byl zadržen ve švýcarském Svatém Mořici. Policie ho na počátku dubna přivezla ze Švýcarska do vazební věznice v Brně.

Pitr byl v Česku odsouzen dvakrát. Nejdříve jej soudy spolu s Miroslavem Provodem v roce 2006 potrestaly za podvody s daněmi z roku 1994 pěti lety vězení. O čtyři roky později dostal podnikatel souhrnný šestiletý trest za to, že s Michalem Zouharem nezákonně vyvedli akcie Setuzy a Milo Surovárny. Firmě Agrocredit podle soudů způsobili škodu přesahující 700 milionů korun.

Ohledně případu daňových deliktů loni v prosinci pražský městský soud rozhodl, že povoluje obnovu procesu. Státní zástupce si ale proti rozhodnutí podal stížnost. Případ se tak dostal před odvolací senát, který rozhodoval v neveřejném zasedání.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video