Policie obstavuje majetky Rittigovým lidem, lobbista v Česku nic nevlastní | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Policie obstavuje majetky Rittigovým lidem, lobbista v Česku nic nevlastní

Policie obstavuje majetky Rittigovým lidem, lobbista v Česku nic nevlastní
Ivo Rittig
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, bru

Vyšetřovatelé začali v minulých dnech obstavovat majetky spolupracovníků lobbisty Iva Rittiga, viněného z praní špinavých peněz. Policie však bojuje s časem, stíhaní se současně pokoušejí nemovitosti vyvést z dosahu vyšetřovatelů. Jen u Rittiga k žádným pohybům nedochází, „papírově“ v České republice žádné domy či pozemky nevlastní.

Server Lidovky.cz narazil na tyto aktivity při mapování majetku podnikatelů a advokátů stíhaných za tunelování pražského dopravního podniku a následnou údajnou legalizaci špinavých peněz. Kriminalisté obstavují majetek minimálně tří z nich, a to podnikatelů Petra Kmetě, Jana Janků a Rittigova právníka Marka Stubleyho.

Například Stubley se ale svůj majetek snaží chránit jeho převodem na manželku. Právník vlastní několik bytů a pozemků v Praze a jejím okolí.

Lobbista Rittig byl nedávno společně s dalšími lidmi obviněn z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražskou městskou hromadnou dopravu. Na údajné tunelování pražského dopravního podniku ve spojitosti s Rittigem v minulosti upozornil Nadační fond proti korupci.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!