Policie opět vyšetřuje exžalobce Grygárka kvůli státní zakázkám | E15.cz

Policie opět vyšetřuje exžalobce Grygárka kvůli státní zakázkám

Libor Grygárek
Libor Grygárek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie prověřuje podezření, že se bývalý náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek osobně podílel na manipulaci státních zakázek. Detektivové uvádějí, že někdejší žalobce mohl být dokonce tichým společníkem firmy, která je získávala, uvedla Česká televize.

Grygárek byl již dříve obviněn ze zneužití pravomoci v souvislosti s lobbistou Romanem Janouškem. Podle Vrchního státního zastupitelství v Olomouci se obvinění týká toho, že úřední osoba nedala pokyn k řádnému objasnění případu údajného praní špinavých peněz.

S odvoláním na policejní spis ČT uvedla, že ještě jako žalobce mohl Grygárek podle kriminalistů stát za počítačovou firmou Notes CS, mohl prý být jejím tichým společníkem. Tato firma podle policejního spisu „má vystupovat v trestní věci osob podezřelých z trestné činnosti v souvislosti s Ředitelstvím silnic a dálnic“.

Policie prý v podkladech pro soud, který povolil sledování podezřelých, tvrdí, že Grygárek byl v úzkém kontaktu se šéfem firmy Notes CS. Popisuje i jeho údajné napojení na šéfku hradecké stavební firmy M-SILNICE Blanku Kalcsovou a to, že Grygárek ji prý seznámil s exnáměstkem ministra vnitra Michalem Morozem. Ten prý mohl následně dohodnout šéfce firmy M-SILNICE schůzku se státním tajemníkem na ministerstvu dopravy, které se účastnil i Grygárek. Podle policie, informovala televize, lze důvodně předpokládat, že tato skupina při zadávání dosud nezjištěné zakázky „sjedná za úplatu pro předmětnou společnost přednost nebo výhodnější podmínky“.

Grygárek, Moroz i Kalcsová odmítli, že by se dopouštěli něčeho špatného. Moroz nevylučuje, že s někým takovým schůzku měl. „Pokud ano, tak v rovině toho, že jsem ty lidi mohl seznámit,“ řekl televizi. Kalcsová kontakty s Grygárkem přiznává, jakékoliv nezákonnosti ale také odmítá. „Naše příležitostné kontakty vždy měly charakter ryze společenský a byly sporadické,“ uvedla. Vinu už dříve popřel i sám Grygárek. Řekl, že se nijak nezpronevěřil svému postavení, své profesi státního zástupce.

Rittig má pas a pojede si do Monaka obnovit rezidenční pobyt

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video