Potvrzeno: Jiří Borovec končí v dozorčí radě ČEZ | E15.cz

Potvrzeno: Jiří Borovec končí v dozorčí radě ČEZ

Jiří Borovec
Jiří Borovec
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý první náměstek ministra obrany Jiří Borovec končí v dozorčí radě energetické společnosti ČEZ, kde byl od loňského června. Informoval o tom mluvčí společnosti Ladislav Kříž. Borovec působil jako místopředseda rady. "Dozorčí rada ČEZ dnes projednala odstoupení Jiřího Borovce z funkcí člena a místopředsedy dozorčí rady k dnešnímu dni," uvedl Kříž.

Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Stát, kterému ve společnosti přes ministerstvo financí patří asi 70 procent akcií, má osm členů. Zbytek jsou zástupci zaměstnanců.

V pátek se bude konat valná hromada společnosti, na níž by měli být do dozorčí rady za stát zvoleni zástupci ministerstva financí Jan Sixta a Petr Blažek, jejichž nominaci v pondělí doporučil vládní výbor pro personální nominace. Kromě Borovce by měl dozorčí radu podle dosavadních informací opustit zřejmě také první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Borovec dříve ve společnosti ČEZ přímo působil, byl výrobním ředitelem. Působil také jako ředitel státního distributora paliv Čepro. Na začátku měsíce skončil jako náměstek na ministerstvu obrany. Spekuluje se o něm jako o možném nástupci Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu. „Zaznamenala jsem zprávy, že pan Borovec má nastoupit na mé místo,“ uvedla sama Vitásková na dnešním diskusním setkání o budoucnosti české energetiky, který pořádal deník E15.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.