Praha zrušila tendry, které vypsala bývalá šéfka komunikace

Tereza Krásenská

Tereza Krásenská Zdroj: Praha.eu

Tři čtvrtě milionu korun bez DPH za zpracování šesti stovek dotazníků o tom, co si Pražané myslí o logu pražského magistrátu. Tuto zakázku nabízela dnes odpoledne vývěska pražského magistrátu. Kromě ní úřad narychlo vypsal i další veřejnou soutěž na právní služby pro tiskový odbor za milion korun. Do konce roku měla vítězná firma podle zadávací dokumentace poskytovat „podporu při realizaci výběrových řízení pro odbor komunikace hlavního města Prahy“.

Uchazeči měli pouze pět dnů na to, aby se do soutěže přihlásili. Uzávěrku magistrátní úředníci stanovili na zítřejší dopoledne. V podvečer však mluvčí magistrátu Tereza Králová reagovala na dotazy serveru E15.cz oznámením, že výběrová řízení byla právě zrušena.

Jako důvod uvedl odbor komunikace to, že zakázky ještě vypisovala čerstvě odvolaná ředitelka odboru a bývalá mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. Ta nastoupila do funce už za vlády bývalé pražské koalice ODS a ČSSD. Magistrát se podle Králové nyní chystá vypsat na uvolněné místo ředitele odboru komunikace výběrové řízení. Krásenská míří na post mluvčí pražského Dopravního podniku.

Podle vývěsky úřadu měl vítěz výběrového řízení na analýzu vnímání magistrátního loga vypracovat během letních prázdnin dotazníky, rozdat je nejméně 600 stovkám Pražanů a poté vyhodnotit například to, s jakými událostmi si logo spojují a jaké s ním mají spojené pocity. Druhá zakázka pro odbor komunikace za 990 tisíc korun bez DPH se týkala blíže nespecifikované spolupráce při zadávání dokumentace i vyhodnocování výběrových řízení v oblasti marketingu, která se uskuteční do konce letošního roku.