Pražský dopravní podnik má nového šéfa, povede ho Křístek | E15.cz

Pražský dopravní podnik má nového šéfa, povede ho Křístek

Dopravní podnik hl.m. Prahy
Dopravní podnik hl.m. Prahy
• 

čap, ČTK

Představenstvo pražského dopravního podniku si zvolilo nového generálního ředitele. Podle informací serveru E15.cz dalo na doporučení dozorčí rady a dnes ráno vybralo bývalého manažera společnosti T-Mobile Milana Křístka.

Křístka dozorčí rada podniku doporučila na špičku vedení už ve středu. Do konkurzu na místo generálního ředitele městské společnosti se původně přihlásilo 51 zájemců, ve finálním kole o post bojovali vedle Křístka například také exministr dopravy Radek Šmerda a šéf českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Nový generální ředitel po zvolení uvedl, že se chce zaměřit především na cestující, stabilizaci a konsolidaci dopravního podniku, vytvoření kvalitního managementu, financování podniku a rozvoj městské hromadné dopravy v Praze. Projekt metra D chce připravit alespoň do fáze územního rozhodnutí. 

„Byl jsem celý život ve styku se zákazníky, to je jedna ze silných stránek, které jsem prezentoval,“ poznamenal Křístek. „Vzhledem k tomu, že se za poslední rok vyměnili čtyři generální ředitelé, tak to stoprocentně musí mít vliv na fungování podniku a především na zaměstnance. Doufám, že moje životnost nebude tak krátká jako u minulých ředitelů,“ dodal. 
    
Na dotaz, zda chce řešit nevýhodné a problematické smlouvy z minulosti, odvětil, že se s nimi musí teprve seznámit. Počkat chce na výsledky forenzního auditu, který se v podniku dělá. Neřekl, zda bude chtít obměnit management a přivést si do podniku vlastní tým. 
    
K účasti ve výběrovém řízení Křístka podle něho vedla „výzva, změna oboru a snaha něco změnit“. „Motivace není finanční. Myslím, že je na čase udělat z dopravního podniku normální fungující podnik. A to je to, co mě láká,“ doplnil nový ředitel. 

Křístek vystudoval ČVUT, pracoval například pro IBM a Český Telecom. Ve společnosti T-Mobile působil od roku 2001, od listopadu 2010 byl šéfem útvaru prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou.

Podnik přebere od bývalé ekonomické šéfky Magdaleny Češkové, která byla dočasně pověřena řízením po odvolání bývalého ředitele podniku Vladimíra Liche. Lich musel nedobrovolně odstoupit na doporučení politiků v dozorčí radě společnosti krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku.

:

Rada svůj krok zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Vladimír Lich, který byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.

Autor: čap, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.