Problémy monitorovacího systému opozdí přijímání žádostí o eurodotace | E15.cz

Problémy monitorovacího systému opozdí přijímání žádostí o eurodotace

Problémy monitorovacího systému opozdí přijímání žádostí o eurodotace
Ministerstvo pro místní rozvoj
• 
ZDROJ: Euro

ČTK

Kvůli technických problémům v monitorovacím systému odložilo ministerstvo průmyslu a obchodu zahájení příjmu plných žádostí do Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ministerstvo to dnes uvedlo v tiskové zprávě. Přijímání žádostí se opozdí o dva měsíce. Monitorovací systém spravuje ministerstvo pro místní rozvoj.

„Přetrvávající dílčí technické problémy v jednom z modulů systému znemožňují vyhodnotit předběžné žádosti včas a jsou překážkou v efektivním podávání plných žádostí,“ uvedlo ministerstvo průmyslu.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) požádal ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (za ANO), aby týmy obou ministerstev urychlily nápravu technických problémů monitorovacího systému a ten mohl bezchybně fungovat od začátku prosince.

„Během této doby musí dojít k opravení funkčních nedostatků systému, které zpomalují a zdržují vyhodnocování došlých předběžných žádostí. Součástí lhůty musí být i dostatečná doba na testování, aby byly všechny potřebné procesy bez potíží spuštěny k 1. prosinci 2015,“ uvedl Mládek.

120 miliard korun

Program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost na období 2014 až 2020 počítá s částkou 4,3 miliardy eur, tedy až 120 miliard korun.

Na konci srpna registrovalo MPO v rámci příjmu žádostí do prvních výzev OP PIK přibližně 4300 (z velké části takzvaných předběžných) žádostí o podporu s celkovými předpokládanými způsobilými výdaji přes 110 miliard korun. Podávání plných žádostí mělo být původně spuštěno k 1. říjnu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!