Průlom Penty na Kulaťáku. Podepsala s Prahou 6 memorandum o výstavbě bytů místo Ledního medvěda | e15.cz

Průlom Penty na Kulaťáku. Podepsala s Prahou 6 memorandum o výstavbě bytů místo Ledního medvěda

Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Za tři čtvrtě miliardy korun vznikne v proluce na dejvickém Kulaťáku sto bytů. Návrh stavby, která nahradí neúspěšný kancelářský projekt Lední medvěd, navrhne studio Jakub Cigler Architekti.

Po letech peripetií ohledně přípravy nové výstavby v Praze na Vítězném náměstí se tam rýsuje cesta pro první velkou stavbu. Investiční skupina Penta a investor Karel Pražák podepsali s Prahou 6 memorandum ohledně developerského projektu, který tam původně plánovala skupina PPF. Místo kancelářské budovy nazvané Lední medvěd vznikne v proluce mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů sto bytů. PPF z projektu vycouvala loni kvůli sporům s radnicí.

"Těší mě, že náročná jednání nakonec přinesla kýžené ovoce v podobě rozumné dohody, která garantuje smysluplný a předvídatelný rozvoj samotného srdce naší městské části," komentoval memorandum starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Projekt Penta a Karel Pražák uskuteční prostřednictvím společnosti Vítězné náměstí, kterou koupili od PPF. Dnes podepsané memorandum předpokládá, že obě strany stáhnou žaloby, které na sebe v minulosti podaly. Pozemek patří městu a developer si ho už šest let pronajímá.

„Memorandum předpokládá uzavření dohody o narovnání, na základě které společnost Vítězné náměstí uhradí městské části veškeré dlužné pohledávky, včetně pohledávek uplatněných žalobou. Na základě toho budou oběma stranami zastaveny soudní spory, ve kterých jsou žalobci,“ dodal mluvčí Prahy 6,“ sdělil mluvčí dejvické radnice Martin Churavý. Až se uhradí dluh a stáhnou žaloby, uzavřou obě strany smlouvu o smlouvě budoucí kupní.

O vytvoření předběžné architektonické studie požádal investor čtyři ateliéry. Autorem bude nakonec studio Jakub Cigler Architekti. Konkrétní podobu projektu představí developer do tří měsíců. Již nyní je ale jisté, že v přízemí nové stavby vznikne supermarket a další obchodní plochy. Celková investice od vyrovnání s městskou částí až po samotnou stavbu bude kolem 750 milionů korun.

„Jedná se o exkluzivní pozemek v ceněné lokalitě Prahy 6, která má vysloveně rezidenční charakter. Chceme tu postavit  dům s byty ve vyšším standardu, v horních patrech to pak bude exkluzivní bydlení s výhledem na Pražský hrad,“ řekl šéf rezidenční výstavby Penty David Musil. Na takovéto podobě záměru existuje shoda mezi investorem i městskou částí.

Připomeňte si další projekt skupiny Penta, tentokráte na zástavbu kolem Masarykova nádraží v Praze:
Video se připravuje ...
Projekt skupiny Penta na zástavbu kolem Masarykova nádraží v Praze

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video