Realitní magnát Kunovský koupil Teslu Hloubětín. Fabriku nahradí nové byty | e15.cz

Realitní magnát Kunovský koupil Teslu Hloubětín. Fabriku nahradí nové byty

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Developerská skupina Central Group investovala do akvizic brownfieldů v Praze během dvou měsíců dvě miliardy korun. Postaví tisíce nových bytů.

Největší bytový developer Central Group získal sedmi hektarový areál bývalého podniku Tesla v pražském Hloubětíně.Plánuje tam postavit novou rezidenční čtvrť. V nejbližších letech ale ve starém komplexu ponechá stávající sklady a kanceláře.

„Areál Tesly Hloubětín je pro nás zajímavou příležitostí získat další velké rozvojové území v oblasti Vysočan a Hloubětína, které bylo dlouhodobě zatíženo průmyslem a zaslouží si tedy revitalizaci a přeměnu v atraktivní a živou rezidenční čtvrť se vším, co k dnešnímu modernímu způsobu života patří,“ uvedl majitel Central Group Dušan Kunovský. Přeměnu území na byty přivítal rovněž starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS).

Pro Central Group je to v krátké době již třetí velká akvizice. Po koupi nemovitostí poblíž budoucí stanice metra Nemocnice Krč firma nedávno koupila také legendární budovu „telekomu“ v Olšanské ulici v Praze 3. Také tyto lokality se přemění na byty. Za dva měsíce tak firma investovala téměř dvě miliardy korun.

Autor: dnv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video