Rekonstrukce Šlechtovy restaurace se znovu odsouvá, začne až za rok | E15.cz

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace se znovu odsouvá, začne až za rok

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Roky plánovaná rekonstrukce historické Šlechtovy restaurace ve Stromovce se opět posouvá. Začít by měla až příští rok a vyjde na 150 milionů korun. Slavnostní otevření čeká historickou budovu na jaře roku 2017. Uvedl to radní pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Památkově chráněná restaurace chátrá už desítky let. Její oprava byla v minulosti opakovaně odložena.

Památkáři stav budovy dlouhodobě označují za neutěšený. Poslední výběrové řízení zrušilo hlavní město, které je správcem památky, loni. Projekt byl příliš nákladný, počítalo se s opravou za čtvrt miliardy. Architekt následně dostal za úkol předražený projekt zjednodušit. Ubude nákladných schodišť, výtahů i nadbytečného sociálního zařízení. Oprava se tak zlevní zhruba na polovinu.

V květnu nebo v červnu podle Wolfa začne projekt posuzovat příslušný stavební úřad, který má vydat povolení. V září město vypíše výběrové řízení na stavitele. „Práce by tak měly začít v průběhu příštího roku,“ uvedl radní.

Budova Šlechtovy restaurace, dříve známá pod jménem Královská dvorana, je kulturní památkou. Jméno nese po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, objekt byl ale dostavěn v polovině 19. století. V roce 1978 a o dva roky později budova vyhořela, od té doby chátrá. Poničila ji také povodeň v roce 2002.

Palác, radnice ani Šlechtovka se rekonstruovat nebudou

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video