Rittigův bývalý advokát čelí obvinění z daňového úniku za desítky milionů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Rittigův bývalý advokát čelí obvinění z daňového úniku za desítky milionů

Rittigův bývalý advokát čelí obvinění z daňového úniku za desítky milionů
David Michal (vlevo)
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Policie obvinila advokáta Davida Michala z krácení daní, kvůli kterému minulý týden vyšetřovatelé zasahovali v advokátní kanceláři MSB Legal. Druhým obviněným je podnikatel a Michalův spolupracovník Ferdinand Überall. Informace přinesla Česká televize a server irozhlas.cz, podle kterých obvinění souvisí s transakcí s pozemky v Hodkovičkách v Praze.

Právníci z advokátní kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners) figurují mimo jiné v některých kauzách lobbisty Ivo Rittiga. Detektivové podle médií vychází mimo jiné z rozhovorů, které zachytily odposlechy z advokátní kanceláře.

O obvinění dvou mužů informoval státní zástupce Adam Borgula minulý týden, totožnost obou mužů neuvedl. Podle žalobce muži nepodali za kyperskou společnost daňové přiznání a daň neuhradili, ačkoliv došlo ke zdanitelnému plnění. Způsobili tak podle vyšetřovatelů škodu přes 38 milionů korun, uvedla Česká televize.

U Rittigových advokátů v MSB Legal zasahuje policie

Podle serveru irozhlas.cz se prodej pozemků, o které v případu jde, uskutečnil asi v polovině roku 2015. Předmětem prodeje byly údajně akcie společnosti Randwick Trade, jež pozemky vlastnila. Firma měla podle webu sídlo v Česku, majitelem však byla společnost Varvedi z Kypru. "Pozemky navíc ještě předtím ovládala další kyperská firma s názvem Certonia, zastupovaná také lidmi kolem kanceláře MSB Legal," uvedl irozhlas.cz.

Michal je spolu s Rittigem obžalován v několika kauzách, mimo jiné jde o případ údajného vyzrazení utajované zprávy BIS, kde figuruje i expremiér Petr Nečas a jeho manželka a bývalá šéfka kabinetu Jana Nečasová (dříve Nagyová). Rittig a Michal také čelí obvinění v kauze údajného vyvedení 20 milionů korun z petrochemické firmy Oleo Chemical.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!