Šéfem pražských lidovců zůstává Wolf | E15.cz

Šéfem pražských lidovců zůstává Wolf

magistrát
magistrát
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsedou pražské organizace KDÚ-ČSL bude po další dva roky pražský radní pro kulturu Jan Wolf. Své posty obhájili i všichni místopředsedové. Wolf to oznámil v průběhu celodenního volebního zasedání v Paláci Charitas. O funkce v nejvyšším předsednictvu KDU-ČSL se podle něj nikdo z pražské sekce nepřihlásil, ani do nich nebyl navržen.

Wolf dostal při volbě předsedy od přítomných 83 kandidátů 56 hlasů, jeho protikandidát Pavel Mareš 24. Tři hlasující se zdrželi. Místopředsedy zůstávají zubař, zastupitel Prahy 6 a někdejší náměstek ministra práce Marián Hošek, zástupce starosty Čakovic Daniel Kajpr, zastupitel Prahy 10 Mareš a starostka Prahy 12 Daniela Rázková.

Na květnovém celostátním sjezdu strany chtějí pražští lidovci prosazovat do funkce místopředsedkyně europoslankyni Zuzanu Roithovou. „Má naši podporu, je to naše dlouholetá členka, i když už má nyní bydliště v jižních Čechách,“ uvedl Wolf.

Sbírat hlasy před celostátním sjezdem do Prahy přijel ministr zemědělství Marian Jurečka, který kandiduje na prvního místopředsedu strany. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek oproti tomu nedorazil. Podle Wolfa zamířil do jižních Čech a na Vysočinu, kde se také konají volby krajských vedení lidovců.

Pražští lidovci na zasedání především rekapitulovali výsledky loňských voleb do zastupitelstva hlavního města a jednotlivých městských částí. Aktuálně mají po Praze celkem 124 zastupitelů, z nichž 39 je přímo členy KDU-ČSL. Strana má ambice navázat příští rok v senátních volbách na úspěšné získání dvou mandátů ve volbách loňských. Tehdy se do horní komory dostali bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl a právník Václav Láska, kteří kandidovali za koalici lidovců a zelených.

„Laťka je nastavená velmi vysoko, příští rok bychom v tomto trendu rádi pokračovali a opět oslovili kandidáty, kteří mají co říct veřejnosti,“ podotkl Wolf.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video