Soud povolil reorganizaci Bestsportu, jmenoval dalšího správce | e15.cz

Soud povolil reorganizaci Bestsportu, jmenoval dalšího správce

Hlavní částí majetku Bestsportu je vysočanská arena.
Hlavní částí majetku Bestsportu je vysočanská arena.
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský městský soud povolil reorganizaci firmě Bestsport, která provozuje pražskou multifunkční O2 arenu. Vyhověl tak rozhodnutí věřitelů z jejich úterní schůze. K podání reorganizačního plánu soud vyzval firmu PPF Healthcare, která je od úterý novým členem věřitelského výboru a společně s KKCG Structured Finance reorganizaci navrhovala. Na podání plánu má firma 120 dnů.

Soud zároveň ustanovil kromě Josefa Cupky i dalšího, takzvaně odděleného insolvenčního správce, společnost IS Žižlavský. Stalo se tak pro úkony, z nichž je pro svůj poměr k některému z dlužníkových věřitelů či jejich zástupců vyloučen insolvenční správce Bestsportu a zároveň i Sazky, která je věřitelem Bestsportu, Josef Cupka.

„A to zejména pro úkony spojené s incidenčními spory, v nichž je účastníkem Sazka a pro úkony dlužníka spojené s vymáháním pohledávek za tímto věřitelem,“ uvedla soudkyně Hana Homolová.

Pro plán PPF Healthcare a KKCG Structured Finance hlasovalo v úterý 97,7 procenta hlasů nezajištěných věřitelů a pro byl i jediný zajištěný, The Bank of New York Mellon, který je zajišťovacím agentem dluhopisů, jejichž většinovými majiteli jsou firmy ze skupin PPF a KKCG.

Důvodem reorganizace je podle věřitelů i nyní již bývalé insolvenční správkyně Bestsportu Daniely Urbanové to, že firma si na svůj provoz spočívající zejména v provozu vysočanské areny, v níž se konají koncerty a další akce a hraje hokejová extraliga, vydělá. Dluhy Bestsportu podle věřitelů vznikly v souvislosti s financováním výstavby této haly a neplynou přímo ze samostatné provozní činnosti firmy.

K základním bodům takového plánu budou patřit úsporná opatření i prodej části či celého majetku firmy či jejího podniku, tedy možná i O2 Areny. Právě problémy s financováním její výstavby přivedly Sazku do konkurzu a Bestsport do úpadku. Věřitelé také odhlasovali znalce pro určení hodnoty majetkové podstaty dlužníka. Tou soud jmenoval firmu E&Y Valuation ze skupiny Ernst & Young. Hlavní částí majetku Bestsportu je přitom právě vysočanská arena za miliardy korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery