Start-up Twisto shání investory, chce přes sto milionů | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Start-up Twisto shání investory, chce přes sto milionů

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Český start-up Twisto Payments rozjel další kolo financování svého byznysu. Netradiční platební služba aktuálně mezi světovými a strategickými investory poptává tři až pět milionů euro. Tyto prostředky chce využít nejen na růst svého byznysu v Česku, ale také k zahraniční expanzi. 

„Detaily prozradím později, zatím mohu odhalit, že míříme na východ Evropy, kde panuje podobné kulturní prostředí jako v Česku,“ uvedl pro deník E15 zakladatel Twista Michal Šmída s tím, že ke spuštění provozu zahraniční pobočky by mělo dojít už na začátku příštího roku.

Twisto je fintechová společnost, která zákazníkům umožňuje objednat zboží na internetu a zaplatit za něj až po jeho doručení, nejpozději však do 14 dnů. Konkurenční výhodu pak z technického hlediska představuje základní skóringový mechanismus Twista, který pracuje s více než 600 veřejnými faktory a dalšími typy osobních informací, které uživatel s firmou sdílí.

Předávání ceny Fintech počin roku startupu Twisto

Michal Šmída za Twisto převzal ocenění E15 Premium Fintech počin roku 2017. Přední bankéři a finančníci v anketě pořádané magazínem vybrali Twisto jako nejatraktivnější start-up, do kterého by sami investovali peníze. Hlasování proběhlo na konferenci E15 Premium věnované problematice fintechu.

Anketu E15 o Fintech počin roku ovládl start-up Twisto Payments
Praská startupová bublina? Ze Silicon Valley mizí peníze
České náramky proti depresím míří do Německa

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!