Střet zájmů? Policie vyšetřuje exšéfa finanční správy Knížka | E15.cz

Střet zájmů? Policie vyšetřuje exšéfa finanční správy Knížka

Střet zájmů? Policie vyšetřuje exšéfa finanční správy Knížka
Jan Knížek
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15

ČTK

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení kvůli zakázkám na elektronický vzdělávací systém pro Generální finanční ředitelství (GFŘ). Jedním z podezřelých v případu je také bývalý šéf GFŘ Jan Knížek. Školicí systém TaxTest totiž dodává firma Konzulta Brno, mezi jejíž hlavní subdodavatele patří i pražská poradenská společnost Fiscalis. Tu Knížek v roce 1999 spoluzakládal a byl jejím jednatelem.

Kauzu má na starosti Vrchní státní zastupitelství v Praze. „Mohu uvést, že se zabýváme zakázkami Generálního finančního ředitelství souvisejícími se vzděláváním,“ řekl serveru Aktuálně.cz ředitel odboru závažné hospodářské kriminality Marek Bodlák. Případ je podle něj na počátku, nikdo nebyl dosud obviněn. Ministerstvo ani Knížek se k trestnímu oznámení nechtěli vyjadřovat.

Knížek opustil Fiscalis v roce 2005, kdy se stal šéfem Ústředního finančního a daňového ředitelství. V roce 2011 vzniklo v souvislosti s reformou daňové správy GFŘ jako jeden z nejvyšších orgánů finanční správy.

Knížek stál v jeho čele do dubna letošního roku, kdy rezignoval. Podle Aktuálně.cz post opustil na nátlak ministra financí Andreje Babiše. Do předminulého týdne pak muž vedl odbor vzdělávání, nyní mu GFŘ vybírá další uplatnění, uvedl deník.

Trestní oznámení kvůli vzdělávacímu systému TaxTest má být podle Aktuálně.cz prvním výsledkem vnitřní prověrky, kterou nechal Babiš na finančním ředitelství udělat.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!