SŽDC nemůže najít doklady o práci Kleslové. Měsíčně inkasovala desetitisíce | E15.cz

SŽDC nemůže najít doklady o práci Kleslové. Měsíčně inkasovala desetitisíce

Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nemá žádný dokument o tom, že by pro ni v minulosti pracovala vlivná pražská politička Radmila Kleslová (ANO). Na svém webu o tom informoval Český rozhlas, podle něhož Kleslová radila přímo bývalému generálnímu řediteli SŽDC Jiřímu Kolářovi. Dostávala za to odměnu 95 tisíc korun měsíčně.

Podle rozhlasu pracovala Kleslová pro SŽDC od prosince 2013 do dubna následujícího roku. Pro tehdejšího šéfa organizace měla například sledovat a analyzovat přípravu zákonů v parlamentu. Zaměstnanci SŽDC však podle mluvčího Jakuba Ptačinského nemohou o její práci najít žádné dokumenty.

Rozhlas v této souvislosti cituje bývalého ředitele SŽDC Koláře, který tvrdí, že mu Kleslová radila hlavně mezi čtyřma očima a dokumenty se zřejmě někdy ztratily. Sama Kleslová odmítla rádiu poskytnout vyjádření s odůvodněním, že je nemocná.

Starostka Prahy 10 a donedávna místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová čelila v poslední době kritice za to, že inkasovala peníze za poradenské služby od státních firem. Mezi její klienty patřil například ČEZ, společnosti ČEPRO, České dráhy nebo pražský dopravní podnik. Kvůli údajné kampani médií Kleslová minulý týden rezignovala na placené funkce ve dvou pražských firmách a toto úterý ohlásila odchod z čela pražské organizace hnutí ANO.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.