Tři čtvrtiny domácností letos omezí nákupy | E15.cz

Tři čtvrtiny domácností letos omezí nákupy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Marek Podhora

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Růst daně z přidané hodnoty nutí řadu Čechů omezit výdaje a případně začít i spořit, uvedly to tři čtvrtiny dotázaných v průzkumu ING Bank. Téměř polovina oslovených ale zároveň přiznává, že jim současná situace více spořit neumožňuje.

Úspory si většinou nemohou dovolit lidé ve věku 56 až 65 let, a to v téměř šedesáti procentech případů. Na druhou stranu skupinou, která o změně chování a vytvoření si finančního zázemí uvažuje nejméně, jsou mladí lidé ve věku od 18 do 25 let. Celkem nehodlá měnit své zvyky 44 procent mladých. Na své finanční situaci nehodlá nic měnit z pohledu pohlaví ani 34 procent českých mužů. Ženy naopak chtějí šetřit ve 48 procentech případů.

Z těch, kteří chtějí více spořit, ale jejich finanční situace jim to nedovoluje, tvoří největší část občané Jihomoravského a Zlínského kraje, za nimi následují Královehradecký a Pardubický kraj společně s Ústeckým a Liberecký krajem. Nejvíce odhodlaní k dalšímu spoření jsou naopak respondenti z Vysočiny. Těch, kteří nebudou na stávající situaci nic měnit, je významný podíl v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video