V Hluboké nad Vltavou posílila ODS | E15.cz

V Hluboké nad Vltavou posílila ODS

Tomáš Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou
Tomáš Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou
• 
ZDROJ: Jan Hrouda, Euro

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihočeské městečko Hluboká nad Vltavou, které se rádo honosí pověstí lukrativního bydliště pro regionální smetánku, potvrdilo pověst bašty ODS. Modrá strana tu s 24 procenty opět drtivě vyhrála. Oproti roku 2010 si dokonce o jeden mandát polepší, v zastupitelstvu získá celkem šest křesel. Ostatní strany a hnutí mají maximálně dvě místa, například sociální demokraté jedno ztratili a do jednadvacetičlenného zastupitelstva se dostal jen jeden jejich člen.

V čele města tak zůstane senátor Tomáš Jirsa, který jako starosta úřaduje v podzámčí už dvacet let. Jeho souputníkem je místostarosta s kontroverzní pověstí Pavel Dlouhý. I on zůstává v zastupitelstvu, i když podle preferenčních hlasů klesl z druhého na třetí místo kandidátky.

„Je za námi dvacet let usilovné práce, máme nejnižší nezaměstnanost i poplatky,“ řekl deníku E15 Jirsa. Místní úspěch ODS, která na celostátní úrovni skomírá, vysvětluje i vzájemnou znalostí lidí na malém městě a také ochotou strany k nevynuceným koalicím.

„Válka je programem bláznů, naším heslem je spolupráce,“ uvedl Jirsa. Doplnil, že navzdory „médii vytvářené blbé náladě“ považuje vývoj celé republiky v posledních pětadvaceti letech za úspěšný.

Zastupitelé Hluboké nad VltavouAutor: E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video