V počtu kongresů je Praha desátá na světě, až za ní je Řím či Brusel | E15.cz

V počtu kongresů je Praha desátá na světě, až za ní je Řím či Brusel

Pražské Kongresové centrum
Pražské Kongresové centrum
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha loni postoupila o jeden stupínek na desáté místo mezinárodního žebříčku měst s největším počtem pořádaných velkých kongresů. Celá Česká republika je v celosvětovém srovnání na 27. místě. Praha každoročně poráží přední světové metropole, letos za sebou nechala Brusel, Řím, Peking i Soul.

V celém Česku se konalo 146 mezinárodních akcí kongresového charakteru, přičemž jejich počet v regionech mimo Prahu stoupl zhruba o šest procent, uvedla organizace The International Congress and Convention Association (ICCA). Praha uzavřela první desítku s celkovým počtem 118 velkých kongresů, vítězství patří Paříži.

Podle údajů Českého statistického úřadu Praha loni hostila více než 3600 různých kongresových akcí s návštěvností přes 540 tisíc účastníků. Hranici 150 tisíc účastníků překročil v minulém roce Jihomoravský kraj, který hostil takřka 1500 různých akcí. Na kongresové akce v Moravskoslezském kraji přijelo loni přes 100 tisíc účastníků, na Olomoucku 85 tisíc účastníků.

Trojnásobná útrata

„Je potřeba si uvědomit, že útrata turistů je v segmentu kongresové turistiky takřka trojnásobná proti běžnému turistovi a činí kolem šesti tisíc korun na den. Účastníci kongresů a meetingů tak přinášejí danému regionu značné zisky,“ uvedl vedoucí Czech Convention Bureau Zdeněk Giormani.

Ze zemí Visegrádské čtyřky se v žebříčku lépe než Česká republika umístilo pouze Polsko (24. místo, 161 kongresů). Maďarsko skončilo na 31. místě, Slovensko na 66. Žebříček vedou s přehledem Spojené státy s počtem mezinárodních kongresů přesahujících osm tisíc.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.