Vláda nabere experty na kybernetickou bezpečnost, mají Česko chránit před útoky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vláda nabere experty na kybernetickou bezpečnost, mají Česko chránit před útoky

ČTK

Počítá s tím návrh, který ve středu předloží kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Noví zaměstnanci by měli dávat úřadům metodické pokyny, pomáhat jim s prevencí a konzultovat s nimi problémy. 

Úřady, a to i ty, které nespadají pod zákon o kybernetické bezpečnosti, by je mohly požádat o analýzu zabezpečení svých systémů, návrhy zlepšení či speciální školení.

Na nově vytvořená pracovní místa by měli být přijati specialisté na operační systémy, počítačové sítě, aplikace a mobilní komunikaci, odborní auditoři či pracovníci zaměření na právní úpravu kybernetické bezpečnosti.

CIA dokáže kamuflovat hackování jako činnost Rusů, uvádějí WikiLeaks

Nová pracovní místa by při plánovaném dělení NBÚ měla být převedena podle materiálu, který má ČTK k dispozici, na Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Nový úřad bude zakládat vládní zmocněnec pro tuto oblast Dušan Navrátil.

Legislativní základ nového úřadu by měl být položen pozměňovacím návrhem k novele o kybernetické bezpečnosti, o které budou poslanci hlasovat na dubnové schůzi.

Zaorálek odmítl, že by při útoku hackerů unikly tajné informace

Kybernetické centrum má Česko chránit před hackerskými útoky a dalšími bezpečnostními hrozbami. Vyroste v části původních kasáren v Brně - Černých Polích. V budoucnu by mělo zaměstnat 400 lidí. Kybernetické útoky na kritickou či důležitou informační infrastrukturu jsou v posledních letech na vzestupu. Vládní tým GovCERT eviduje zhruba 100 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!