Vláda se nyní soustředí při podpoře růstu na stěžejní zákony | E15.cz

Vláda se nyní soustředí při podpoře růstu na stěžejní zákony

Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr obrany Martin Stropnický. Ve vládě se chtějí soustředit na přijetí klíčových prorůstových zákonů.
Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr obrany Martin Stropnický. Ve vládě se chtějí soustředit na přijetí klíčových prorůstových zákonů.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda se bude nyní v rámci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti soustředit na prosazení novely stavebního zákona zrychlující povolování staveb, novely zákona o zaměstnanosti, nového zákona o veřejných zakázkách nebo na podporu vědy a výzkumu nebo sociálního bydlení. Po dnešní poradě ekonomických ministrů, které se účastnili i zástupci tripartity, to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Premiér zároveň uvedl, že se kabinetu podařilo v rámci plánu schválit operační programy na nové programové období. Vláda dále schválila zákon o prokazování původu majetku nebo aktualizaci státní energetické koncepce. „Daří se i rozjíždět výstavbu dopravní infrastruktury,“ uvedl Sobotka.

V souvislosti s podporou zaměstnanosti upozornil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vládu, aby se také v souvislosti s imigrační vlnou soustředila i na problematiku ilegálního zaměstnávání.

Akční plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, který vláda schválila loni 1. prosince, počítá například s vyššími investicemi do páteřní infrastruktury, bytového fondu, veřejných budov a projektů pro sladění rodinného a pracovního života.

Materiál navrhuje i vyšší podporu exportu, pomoc dlouhodobě nezaměstnaným, snížení administrativní zátěže pro podnikatele a zjednodušení stavebního řízení.

Porada ekonomických ministrů se od začátku fungování současné vlády sešla podruhé. Členy jsou předseda a místopředsedové vlády, ministr dopravy, ministryně pro místní rozvoj, ministr zemědělství, ministr průmyslu a obchodu a ministryně práce a sociálních věcí. Scházet by se měla minimálně jednou za čtvrt roku, obvykle je ale svolávána podle potřeby.

Analýza: Rozpočet 2016 aneb Babiš proti ministrům

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video