Vlastník budov Transgasu prodal za miliardy butovické kanceláře

Metronom Business Center

Metronom Business Center Zdroj: profimedia.cz

Metronom Business Center
Metronom Business Center
3
Fotogalerie

Skupina HB Reavis, která na Slovensku patří k největším developerům a podniká i v Česku, prodala kancelářskou budovu Metronom Business Center v pražských Butovicích. Za 2,3 miliardy korun ji získal ČS nemovitostní fond, který spravuje REICO investiční společnost České spořitelny. Podle firmy jde o největší letošní kancelářskou transakci v Česku.

Společnost desetipatrovou budovu o rozloze téměř 34 tisíc metrů čtverečních dokončila v roce 2015. Metronom se nachází u stanice metra Nové Butovice a tvoří ho tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Jeho součástí jsou i tři podzemní podlaží pro parkování.

Většinovým nájemcem budovy je německá softwarová společnost SAP, pro kterou je to zároveň hlavní sídlo v České republice. Dalšími významnými nájemci jsou firmy BMW a AbbVie.

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis působí vedle Česka a Slovenska v Polsku, Maďarsku, Německu, Velké Británii a Turecku. Byla založena v roce 1993, vlastníkem je slovenský miliardář Ivan Chrenko.

Společnost vlastní například soubor budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze. Ministerstvo kultury loni v listopadu rozhodlo, že budovy nejsou kulturní památkou a firma je může zbourat.

Objednávejte aktuální magazín o proměnách v bytovém i kancelářském designu

Video placeholde

Magazín E15 Premium Interiérový design • E15