Voliči si s kandidáty vyřizují účty na transparentních účtech | E15.cz

Voliči si s kandidáty vyřizují účty na transparentních účtech

Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg
Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg
• 
ZDROJ: ctk

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lidé našli nový způsob, jak se veřejně vyjádřit k prezidentským kandidátům. Ve vzkazech pro příjemce na transparentních účtech prezidentských kandidátů jim vyjadřují svou podporu a také je nevybíravě kritizují. Stačí přispět několik haléřů.

„Na panáka pro demagoga na sobotní a snad už i konečně definitivní cestu do politického zapomnění,“ napsal k příspěvku jeden ze zemanových odpůrců. „Raději na hradě férového charismatického dědu, co neumí pořádně mluvit, než prohnilého, arogantního a namyšleného Miloše Zemana,“ vzkázal další.

Kritici na transparentním účtu Zemanovi vyčítají především jeho agresivní rétoriku a osobní útoky vůči jeho rivalovi Karlu Schwarzenbergovi. Jeden z odpůrců mu našel nedělní ranní spoj z autobusového nádraží Florenc, který jej má dopravit zpět na Vysočinu, a přispěl mu na jízdné.

Podobní „sponzoři“ se objevili i na transparentním účtu Schwarzenberga, ve srovnání se Zemanem jich ale bylo výrazně méně. Předsedovi TOP 09 například napsali, že je „spoluodpovědný za růst DPH, církevní restituce a nízkou životní úroveň 99 procent obyvatel ČR“.

Jeden ze vzkazů na transparentním účtu Miloše Zemana Autor: Printscreen E15
Jeden ze vzkazů na transparentním účtu Miloše Zemana

Ve vzkazech pro příjemce se ozývaly také reakce na Schwarzenbergovy výroky o poválečném odsunu Němců z Československa a o Benešových dekretech. „Zbytek doplatí Posselt,“ napsal jeden ze Schwarzenbergových odpůrců, který přispěl jednou korunou, a odkázal tak na mluvčího Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernda Posselta. „Pan Zeman je mnohem menší zlo a proto ho budu volit,“ vzkázal další.

Čtěte také:

Moc bezmocných médií

Franz: Zeman mě v kampani zneužil, voličům jsem ho nedoporučil

Prezidentská volba online na E15.cz

Sledujte aktuální vývoj, první odhady a reakce v přímém přenosu, který poběží až do sobotní půlnoci:

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video