VV podaly trestní oznámení na Babiše. Prý lživě očerňuje stranu | E15.cz

VV podaly trestní oznámení na Babiše. Prý lživě očerňuje stranu

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zástupci strany Věci veřejné (VV) podali trestní oznámení na podnikatele Andreje Babiše kvůli podezření, že spáchal trestný čin pomluvy, poškozování cizích práv a křivého obvinění. Podnikatel prý v poslední době v rozhovorech několikrát hovořil o VV jako o straně spojené s korupcí. Babiš nedávno založil občanské sdružení Ano 2011 - Akce nespokojených občanů a má ambici uspět s ním v parlamentních volbách.

Na Babiše podala trestní oznámení středočeská krajská rada VV, podepsali je také poslanci Klateřina Klasnová a Radim Vysloužil, uvedl Pavel Reichard z tiskového oddělení VV.

„V poslední době se vyskytla celá řada okolností, nasvědčujících tomu, že mohl být panem Andrejem Babišem, majitelem agrochemického holdingu Agrofert, spáchán jeden nebo více z uvedených trestních činů, nebo nějaký jiný trestní čin výše neuvedený,“ píše se v dokumentu.

Podle VV Babiš v rozhovoru, který v listopadu uveřejnil server Aktuálně.cz, řekl, že strana Věci veřejné vznikla, aby rozkrádala nejdříve pražské městské části a později i majetek státu.

Podobné výroky podnikatel pronesl také v televizním pořadu Otázky Václava Moravce. Tam pronesl, že v Česku po revoluci v roce 1989 nevzniklo nic horšího než právě politická strana VV. „Je směšné, že Věci veřejné tu mají mít na starosti boj s korupcí,“ dodal.

„Tyto komentáře, které se nezakládají na pravdě, očerňují a urážejí jméno strany Věci veřejné a všech jejích členů. S ohledem na uvedené okolnosti se cítíme poškozeni. Proto se domníváme, že celá záležitost by měla být prošetřena,“ napsali zástupci VV v trestním oznámení.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video