Z restaurací a hospod zmizel cigaretový kouř | E15.cz

Z restaurací a hospod zmizel cigaretový kouř

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Až 5000 korun pokuty krozí tomu, kdo si zapálí cigaretu na zapovězeném místě. Na černé listině jsou i elektronické cigarety.

Dnes začal platit nový zákon, o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který omezuje kouření tabáku i elektronických cigaret na mnoha místech.

Kouření tabákových výrobků je nově zakázáno ve všech restauracích, barech, vinárnách, kavárnách, čajovnách, klubech, hospodách, diskotékách a dalších podobných zařízeních. Zákaz se nevztahuje na vodní dýmky a elektronické cigarety.

Milovníci nikotinu si již nezapálí ani v ZOO. Ta Pražská například vyhlásila, že bude kompletně nekuřácká. Omezení se dotkla i zastávek veřejné dopravy. Pokud nástupiště není jasně určené, platí zákaz kouření v prostoru pět metrů širokém a třicet dlouhém.

Bez nikotinu se musí nově obejít i pacienti a personál ve zdravotnických zařízeních s výjimkou psychiatrických oddělení nebo v jiných zařízení pro léčbu závislostí. Zákaz dále platí ve školách a jejich okolí, na letištích, dětských hřištích, sportovištích, koncertních sálech, kinech a dalších společenských akcích.

 

 

 

 

 

 

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video