Zdravotníci přitlačili na Babiše, potřebují miliardové kompenzace | E15.cz

Zdravotníci přitlačili na Babiše, potřebují miliardové kompenzace

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk

tto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Před jednáním koaličních špiček o sporech kolem programového prohlášení vlády stupňuje krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů tlak na ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby splnil slib kompenzovat výpadek 2,1 miliardy korun. O ty zdravotnictví přišlo zrušením stokorunových poplatků za hospitalizaci.

„Vyzýváme pana Babiše, aby si přestal brát pacienty jako rukojmí. Velmi rychle může dojít ke zhoršení kvality péče,“ prohlásil prezident Svazu pacientů ČR Luboš Olejár.

Nemocnice na dohodu mezi sociální demokracií, ANO a lidovci spoléhaly. Jsou prý v kritické situaci, třetině hrozí krach. Krizový štáb proto ustavil s ministrem Svatoplukem Němečkem (ČSSD) grémium k řešení nejpalčivějších problémů.

„Čas je na hraně. Pokud vláda kompenzaci poplatků zvýšením plateb za státní pojištěnce neschválí tento nebo příští týden, nedá se to vzhledem k legislativnímu procesu do začátku července zvládnout,“ uvedl Němeček.

Otázky spojené s financováním nemocnic má dnes řešit premiér Bohuslav Sobotka právě s Babišem a Němečkem. Ve středu se pak sejdou koaliční špičky, aby debatovaly o dalších sporných bodech společného vládnutí a také o přípravě státního rozpočtu na příští rok.

Autor: tto

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.