Zdravotnictví hrozí rozvrat, varují socialisté | E15.cz

Zdravotnictví hrozí rozvrat, varují socialisté

ha

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ostrou kampaň před senátními a krajskými volbami se třemi ústředními tématy – vracení majetku církvím, zvyšování DPH a krácení důchodů sice sociální demokracie spustí dnes, paralelní kampaň však vede prakticky permanentně.

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek a kandidáti strany na hejtmany v Pardubickém a Olomouckém kraji se včera opřeli do zdravotnické péče, respektive do její vládní reformy. Podle Běhounka hrozí zdravotnictví, zejména krajskému, rozvrat: špatným uplatňováním plateb za výkon, chaotickým zaváděním nadstandardů i nekoncepční snahou o krácení lůžek. „Kraje chtějí udržet péči v nejširší škále, brání jim ale úhradová vyhláška,“ tvrdí Běhounek.

Kandidát ČSSD na hejtmana Pardubického kraje Martin Netolický si stěžoval hlavně na platby za zdravotnické výkony. Protože krajské a oblastní nemocnice podle něj dostávají za stejné výkony méně peněz než ty fakultní, musí kraj z rozpočtu ročně tato zařízení dotovat 100 až 130 miliony korun.

Autor: ha

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.