Zemanová založila nadaci. Chce pomáhat týraným dětem | E15.cz

Zemanová založila nadaci. Chce pomáhat týraným dětem

Zemanová založila nadaci. Chce pomáhat týraným dětem
Ivana Zemanová (uprostřed)
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Manželka českého prezidenta Ivana Zemanová založila vlastní nadaci, jejímž hlavním cílem má být pomoc ohroženým dětem. Chce například podpořit kampaň SOS dětských vesniček, která upozorňuje na to, že lidé mají ze zákona povinnost oznámit úřadům týrání dětí.

Podle Zemanové problematika ohrožených dětí je v Česku dlouhodobě na okraji zájmu. K založení Nadačního fondu Ivany Zemanové ji přesvědčily mimo jiné loňské statistiky, podle nichž bylo v Česku utýráno 28 dětí a 750 jich bylo oběťmi sexuálního zneužívání, píše deník Dnes. Nadace začne v nejbližší době plánovat benefiční akce, jimiž se pokusí oslovit dárce.

Zemanová chce pomáhat především konkrétnímu adresátovi, tak aby bylo zřejmé, kam podpora putuje a jak danému člověku či instituci pomůže. Ale její první charitativní akcí byla finanční pomoc zařízením pro okamžitou pomoc dětem v nouzi, takzvaným Klokánkům, jimž se prý snaží pomáhat dlouhodobě.

Nadace zakládaly také manželky předchozích prezidentů. Livia Klausová je předsedkyní správní rady Nadačního fondu Livie a Václava Klausových, který se zaměřuje především na podporu vzdělávání. Dagmar Havlová založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která má široký okruh zájmů, zabývá se mimo jiné prevencí rakoviny.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!