Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur

Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur
Hudební publicista Vojtěch Lindaur zemřel ve věku 60 let.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Ve věku 60 let dnes v Praze po delší nemoci zemřel hudební novinář, dramaturg a překladatel Vojtěch Lindaur, bývalý šéfredaktor časopisů Rock & Pop a Rock & All. Zprávu, která se objevila na sociálních sítích, potvrdili jeho spolupracovníci z řad hudebních publicistů.

Lindaur absolvoval rozhlasovou žurnalistiku na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. V 80. letech byl šéfem Kulturního domu Opatov na Praze 4 a pracoval současně jako dramaturg. Z místa byl propuštěn po zorganizování koncertu německé zpěvačky Nico v říjnu 1985, který nebyl schválen komunistickými orgány. V dalších letech do sametové revoluce psal články pro několik periodik včetně Melodie a Hudební vědy, byl zaměstnán v časopisu Gramorevue a pod pseudonymem přispíval také do samizdatů Revolver Revue a Druhá strana.

Produkoval několik alb kapel Precedens, Dybbuk a Psí vojáci. Podílel se v roli scenáristy a recenzenta na dokumentárním cyklu České televize Bigbít a spolupracoval na tvorbě Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby a sborníku Excentrici v přízemí.

Huť, kde se zastavil čas. Nahlédněte do ruského závodu, který vyráběl munici proti Napoleonovi

Lindaur je těsně spjatý s historií měsíčníku Rock & Pop, v jehož čele se za 25 let jeho existence objevil celkem třikrát. Plzeňský rodák moderoval vlastní pořady na Radiu Beat. V roce 1992 byl členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Je autorem několika knih, například Šance sněhových koulí v pekle, Dávám, tak ber nebo Neznámé slasti: Příběhy rockových revolucí 1972-2012. V letech 2003 až 2017 byl učitelem hudební publicistiky na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze.

Za výjimečnou islandskou hudbu může izolace, říká Aðalbjörn Tryggvason z kapely Sólstafir
Čapí hnízdo: Zpráva OLAF už je celá venku, zmiňuje zatajování informací a falšování údajů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!