Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Interiér  nové restaurace Danielas By Barock Interiér  nové restaurace Danielas By Barock Danielas by Barock Danielas by Barock

4

fotografií

Nová designová restaurace a lounge Danielas by Barock, kam si můžete zajít na humra

P

Požitek v restauraci již dávno není jen o jídle. Je o vnímání všech podnětů a ač je jídlo a jeho kvalita to nejdůležitější, správný koncept restaurace dokáže zcela změnit dojem z návštěvy. V Praze se nyní otevírá nová designová restaurace a lounge, která výše zmíněné rozhodně splňuje. 

Danielas by Barock na Malém náměstí přináší do Prahy něco nového, oblíbený koncept známý z populárních destinací, který u nás není tak častý, jako v jiných metropolích – spojení restaurace, lounge a baru, tedy místo, kde se můžete potkat s přáteli na skleničku ještě před večeří, vychutnat si úžasnou večeři a později se přesunout na drink do lounge a baru s DJem.

Interiér  nové restaurace Danielas By BarockInteriér nové restaurace Danielas By BarockAutor: Danielas by Barock

Místo je dílem restauratéra Tommyho Sjöö, který má za sebou úspěšnou řadu restaurací jako je Barock, Obecní Dům, Pravda, Kampa Park, a také mnoho zahraničních projektů v Marbelle, Kodani či v Miami.

Prostor restaurace je rozdělený na dvě části, takže nabízí prostor k sezení v restauraci a také barovou část s pohodlným lounge, kde se oběd plynule protáhne v odpolední drink. Nebo kávu. 

Interiér  nové restaurace Danielas By BarockInteriér nové restaurace Danielas By BarockAutor: Danielas by Barock

Nicméně na restauraci je nejdůležitější menu. Úžasné lehké předkrmy jako grilované krevety, křupavé kalamáry, hovězí tataki s karamelem nebo jarní závitky. Hlavní jídla jsou přehlídkou úchvatnou přehlídkou promakaných jídel. Žlutoploutvý tuňák v nori řase, losos s máslovo-limetovou omáčkou, nebo hovězí svíčková s foie gras a chřestem. Nicméně nejzajímavější položkou na menu jsou jídla z čertvého humra, slávky na bílém víně, samozřejmě ústřice a kaviár s bliny. 

Signature drinky barmanů jako je Daniealas Sour či Barock Spritz si po celý rok můžete dát i na venkovní zahrádce, kde je i Moet & Chandon bar.

Související články
Zajděte si na slávky během Prague mussel week do vyhlášených podniků
Dobře a správně připravené slávky jsou jeden z vrcholů nekomplikované gastronomie. V klasickém receptu s bílým vínem je zvládne uvařit každý, ve trocchu složitějších receptech je lepší ochutnat je na osvědčených místech. A na to je ideální navštívit některé z vybraných restaurací během Prague mussel week. 
Kam si zajít na nejlepší brunch v šesti různých městech
Brunch je ideální trávení sobotních nebo nedělních ran. Můžete se v klidu vyspat, pak se dobelhat na něco extrémně dobrého a navíc je naprosto společensky přijatelné začít se opíjet mimosou už před obědem. Letos moc dovolených asi nebude, ale malý výlet po naší zemi vás nezabije. A v každém městě si můžete zajít na brunch. 
Není fast food jako fast food. V Praze si lze zajít na hranolky podle receptu michelinského kuchaře
K vynálezu oblíbené fastfoodové pochutiny se hlásí Francie i Belgie. Dlouholetý spor, který nedokážou rozsoudit ani historikové, nicméně nemění nic na tom, že hranolky se těší globální popularitě. Svědčí o tom i fakt, že 13. července slaví svůj mezinárodní den. A že nejde jen o podřadný pokrm ze stánku, svědčí i řada tuzemských gastronomických provozů, které si na nich vybudovaly prosperující byznys.