Kryptoměny - Investice do nich nejsou bezpečné, říká Buterin | E15.cz

Tvůrce etherea varuje před investicemi do kryptoměn. Připomněl poučku, kterou se řídit

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Kryptoměny stále představují novou a mimořádně kolísavou třídu aktiv, jejich hodnota se může kdykoliv propadnout téměř na nulu. Podle serveru televize CNBC to uvedl zakladatel kryptoměny ethereum Vitalik Buterin.

"Nevkládejte do nich peníze, které si nemůžete dovolit ztratit," řekl o kryptoměnách Buterin. "Když se snažíte přijít na to, kam uložit své životní úspory, nejbezpečnější sázkou jsou tradiční investice," dodal.

Kurzu bitcoin sledujte zde >>>

Nejznámější kryptoměnou je bitcoin, který loni přilákal značnou pozornost díky prudkému růstu své hodnoty.

V prosinci se vyšplhal na rekord blízko 20 tisíc dolarů (409 tisíc korun), začátkem tohoto měsíce se však jeho hodnota propadla pod 6000 dolarů. Dnes se cena bitcoinu pohybuje v blízkosti 11 tisíc dolarů.

Ethereum je mezi digitálními měnami z hlediska tržní hodnoty světovou dvojkou po bitcoinu.

Jak na investice (nejen) do kryptoměn? Dočtete se v novém vydání magazínu E15 Premium. Na stáncích od 19. února, objednávat můžete také zde >>>

Jak být bohatý - investiční magazín E15 Premium

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Autor: ČTK

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video