Akuma zavírá továrnu na baterie | E15.cz

Akuma zavírá továrnu na baterie

Zpomalení automobilového průmyslu donutilo Akumu omezit svou výrobu.

Akuma a.s., česká dceřiná společnost italské skupiny Fiamm, oznámila uzavření své továrny na výrobu baterií jako odpověď na současný bezprecedentní pokles poptávky na trhu, jedná se o důsledek racionalizace průmyslové výroby společnosti. “Jsme smutní, že musíme toto rozhodnutí učinit,” řekl Paolo Candotti, ředitel lidských zdrojů Fiamm Group. “Kvalita naší pracovní síly v Mladé Boleslavi je vynikající. Nicméně nedávný globální útlum na automobilovém a průmyslovém trhu postihl celý náš sektor a všichni musíme dělat nepopulární kroky, tak abychom docílili vyváženosti nabídky a poptávky a našli způsoby, jak snížit náklady na udržitelnou úroveň pomocí komplexní analýzy naší průmyslové výroby.” Společnost rozhodla, že bude uzavřena továrna v Mladé Boleslavi. Výroba průmyslových baterií tak bude centralizována do továrny v Itálii. Celkem dojde k propuštění 200 zaměstnanců v továrně Akuma v průběhu nadcházejících patnácti měsíců. Dalších 130 zaměstnanců, kteří pracují v továrně na výrobu antén a kabelů, budou v budoucnosti pokračovat a zůstanou zaměstnáni.
“O situaci hovoříme se starostou města, zástupci odborů a místními občanskými organizacemi, abychom společně našli cesty, jak zmírnit dopady propouštění,” řekl Paolo Candotti. “Situaci jsme s nimi konzultovali od okamžiku, kdy bylo rozhodnutí nevyhnutelné, a chceme sehrát aktivní roli v nalezení způsobů, jak zaměstnancům Akumy najít další uplatnění.”

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.