Arkády Pankrác – nové obchodní centrum | E15.cz

Arkády Pankrác – nové obchodní centrum

Prodej bytů projektu Rezidence Viva v Praze 9-Čakovicích, který realizuje mezinárodní developerská skupina Ablon Group Limited prostřednictvím své projektové společnosti HD Investment, byl zahájen.

Hrubá stavba je dokončena – na podzim bude otevřeno 140 atraktivních obchodů –investice ve výši více než 100 milionů eur přinese 2000 nových pracovních míst.

Nákupní galerie v největší pražské čtvrti Pankrác nabídne 140 nových obchodů na prodejní ploše 45 000 m2. Téměř 95 procent galerie je již pronajato, o zbývajících plochách se vedou závěrečná jednání.

#####Široká nabídka zboží

Hlavními nájemci centra jsou obchody s módním zbožím Peek & Cloppenburg, H&M, New Yorker a skupina Inditex se značkami Zara, Zara Kids, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti a Bershka.

Skupinu klíčových nájemců doplňuje obchod s elektronikou Datart a supermarket Interspar s širokou nabídkou zboží. Kromě toho tu bude mnoho dalších mezinárodních i českých značek. Partnery tohoto projektu, jehož investiční objem činí 3 miliardy korun /100 milionů eur, jsou Unibail-Rodamco a ECE Projektmanagement.

Nákupní galerie otevře na podzim 2008 a nabídne kolem 2000 nových pracovních míst. Za provedení stavebních prací je jako generální dodavatel odpovědna společnost Strabag.

#####Lepší dopravní spojení

Investice přináší velké výhody celé městské části. V průběhu stavby budou vybudována dopravní spojení mezi takzvanou oblastí pentagonu a městskou magistrálou, čímž se dopravní situace v celé čtvrti výrazně zlepší. Navíc Praha 4 získá živé obchodní místo, jež nabídne velký výběr moderních obchodů s módním zbožím, velkoplošnou prodejnu potravin, kavárny, restaurace a širokou nabídku služeb.

#####Dobrá lokalita

Arkády Pankrác jsou dobře začleněny do dopravní infrastruktury. Pro více než milion obyvatel je nákupní galerie dosažitelná během třiceti minut. Řidičům je k dispozici na 1100 parkovacích míst. Kromě toho je galerie v suterénu přímo spojena se stanicí metra a v blízkosti se nachází zastávka několika autobusových linek.

Po architektonické stránce se Arkády Pankrác přizpůsobily modernímu stavebnímu stylu celé oblasti pentagonu. Velké prosklené plochy vytvářejí dojem otevřenosti a galerie díky nim získává lehký a vzdušný ráz. Navíc je v budoucnu vedle centra Arkády Pankrác plánována stavba administrativní budovy s moderními a flexibilními kancelářskými prostory.

#####Partneři

Arkády Pankrác společně staví UnibailRodamco a ECE. Obě společnosti si v České republice získaly dobrou pověst jako developeři a provozovatelé nemovitostí. Unibail-Rodamco vybudovalo například v Praze Centrum Chodov a Centrum Černý Most – nákupní a zábavní centrum. ECE vystavěla v Brně Galerii Vaňkovku a v současnosti staví Galerii Liberec v centru města Liberec.

#####Profil společnosti Unibail-Rodamco

Se svým portfoliem ve výši 25,2 miliardy eur je společnost Unibail-Rodamco špičkou mezi evropskými investory a developery.

#####Profil společnosti ECE

Společnost ECE již od roku 1965 vyvíjí, realizuje, pronajímá a provozuje velká nákupní centra. V současnosti spravuje 97 nákupních center v Německu, České republice, Polsku, Maďarsku, Rakousku, Turecku, Řecku a Kataru a se svými 10 000 obchodů na 3 milionech m2 prodejní plochy vytváří roční obrat 12 miliard eur. Dalších 26 nákupních center po celé Evropě je momentálně ve výstavbě nebo se nacházejí ve fázi projektové přípravy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!