Česká smečka dotáhla káru ke zlatu | E15.cz

Česká smečka dotáhla káru ke zlatu

Kladenský musher Ondřej Stejskal zapřáhl psy v Rakousku do káry, zavelel ke startu a dojel si pro titul mistra Evropy.

Šestice huskyů z Rozdělova v čele s tahounem Jordym jezdí za české piškoty. Po každém závodě totiž od svého psovoda Ondřeje Stejskala dostanou jako odměnu celý pytlík.

Piškoty vzal nejlepší český musher v kategorii mid MD-B (do šesti huskyů) i do rakouského Reingersu, kde se o víkendu mistrovství starého kontinentu konalo.
V součtu časů byl nakonec kladenský musher jednoznačně nejrychlejší, i díky výtečně připravené smečce.

„Trénovali jsme před mistrovstvím tradičně v kladenských lesích, jen cestu na Lapák jsme tentokrát více střídali se stezkou mezi Ostrovcem a Libušínem. Všech šest psů je v neuvěřitelné formě. Jen jsem káru udržoval ve správném směru a oni konkurenci převálcovali. Nadělili jsme jim překvapivě hodně minut,“ řekl po závodě usměvavý Ondřej Stejskal.

Každý den stejná trať

Na webových stránkách Mezinárodní federace sportu psích spřežení o něm po závodech píší jako o Létajícím českém musherovi. Psovodi ve Stejskalově kategorii museli za tři dny projet členitou šestnáct kilometrů dlouhou trať třikrát. Každý den jednou a naplno.

Kladenský psovod už první den, v pátek, najel na svého nejbližšího soupeře, českou závodnici Radku Novotnou, šestiminutový náskok. Druhý den hustě sněžilo a trať se topila v bahně. Stejskal přesto navýšil náskok před Němcem Wolfgangem Speerem, který zatím stačil předjet Novotnou, na čtrnáct minut.

V neděli Ondřej Stejskal předvedl spanilou jízdu a nadělil stále druhému Speerovi celkových dvacet minut. Čeští reprezentanti získali v Reingersu celkem tři zlaté, tři stříbrné a pět bronzových medailí.

„Vítězství je pro mne výzvou před mistrovstvím Evropy na sněhu a saních v březnu v italském Ospitale di Fanano. Chci přivézt medaili,“ řekl Ondřej Stejskal.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!