CRESCOn zrevitalizuje okolí třech stanic metra | E15.cz

CRESCOn zrevitalizuje okolí třech stanic metra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost CRESCON zvítězila ve veřejné obchodní soutěži Dopravního podniku hlavního města Prahy na revitalizaci stanic metra Českomoravská, Vysočanská a Kačerov. Vítězi veřejné obchodní soutěže se staly společnosti CRESCON, a.s. a společnost ze skupiny CRESCON - firma Asset bloom s.r.o. Uvedené společnosti zvítězily v jednotlivých obchodních soutěžích díky tomu, že splnily veškerá kvalifikační kriteria, předložily požadované studie na budoucí využití stanic metra a v neposlední řadě nabídly cenu nad úrovní požadovanou zadavatelem.

„Jsme velice rádi, že budeme moci realizovat tyto zajímavé a současně velice náročné projekty. Musíme dodržet celou řadu striktních podmínek stanovených Dopravním podnikem, jako jsou například logické požadavky na zachování dopravní obslužnosti, přístupů a průchodů do stanice včetně vybudování bezbariérových vstupů či výstavba a následné provozování veřejných toalet. Jsem ale přesvědčen, že díky našim developerským zkušenostem tyto projekty zvládneme ke spokojenosti nejen Dopravního podniku, ale i celé pražské veřejnosti,“ říká Jan Jerie, ředitel a současně majoritní akcionář skupiny CRESCON.

Pokud jde o budoucí funkční využití vestibulů metra, cílem vítězných firem je mimo jiné to, aby v nich v budoucnu nebyly herny. „Počítáme s běžnými, velmi praktickými službami pro veřejnost, jako jsou pekařství, květinářství, prodejny novin a časopisů, kadeřnictví či kavárny,“ dodal Jerie. Následujícím krokem v přípravě projektu bude u všech tří stanic vypracování tzv. návrhu stavby. Ten bude v souladu se soutěžními kritérii a ve shodě s platným územním plánem reflektovat všechny detailní požadavky Dopravního podniku. Některé změny budou rovněž reagovat na v současné době probíhající jednání s příslušnými městskými částmi. Po schválení návrhů stavby u všech tří stanic metra bude zahájeno územní řízení, vedoucí k vydání územního rozhodnutí. Finální kupní smlouvy na jednotlivé nemovitosti budou podepsány až poté, co budou splněny podmínky projektu a prodej bude schválen orgány Dopravního podniku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video