Do prodeje jdou armádní nemovitosti za čtvrt miliardy | E15.cz

Do prodeje jdou armádní nemovitosti za čtvrt miliardy

Ministerstvo obrany (MO) vyhlásilo v tomto roce již šesté výběrové řízení na odprodej svého nepotřebného nemovitého majetku. „Nabízíme potencionálním zájemcům celkem 25 nemovitostí různých typů, které již rezort obrany pro svoji další činnost nepotřebuje. Jedná se opět o nemovitosti, které nenašly kupce v minulých výběrových řízeních, ale také objekty a pozemky zařazené do nabídky zcela nově. Minimální požadovaná kupní cena v souhrnu dosahuje 244 milionů Kč,“ říká ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem MO Josef Lachman.

Mezi nabízenými areály, objekty a pozemky určenými jednotlivě k prodeji jsou například vila Na Zlatnici v Praze – Podolí, ubytovny v Brně či Týně nad Vltavou, Sochorovy kasárna v Olomouci nebo střelnice Šindlovy Dvory v Českých Budějovicích. Dále jde o areály radiolokačního střediska v Jihlavě, naváděcího střediska letiště Bechyně, pozemky v lokalitách Benešov u Prahy, Jindřichův Hradec, Bělotín a Dolní Újezd a 11 objektů opevnění v lokalitě Lednice na Moravě. „Na realitní trh vracíme řadu skutečně atraktivních nemovitostí, které nebyly v minulých kolech výběrového řízení prodány. Tentokrát však s nižšími a dle mého soudu velmi zajímavými cenami,“ upřesňuje Lachman.

Další nepotřebné nemovitosti nabídne MO k prodeji v říjnu 2012. Do prodeje budou zařazeny nemovitosti, které nebyly odprodány ve výběrovém řízení ze dne 26. června 2012, a to s upravenými minimálními kupními cenami. Nabídka bude doplněna o majetek nově připravený k prodeji.

Odprodej nepotřebného nemovitého i movitého majetku zůstává i v letošním roce jedním ze stěžejních úkolů resortu MO. S přechodem na profesionální ozbrojené síly, postupnou redukcí posádek, vojenské techniky a materiálu vyřadila Armáda České republiky ze svého užívání velké množství movitého i nemovitého majetku, který je pro rezort obrany nadále nepotřebný. Tento majetek je nejprve nabízen k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o něho neprojeví zájem, je odprodáván formou výběrových řízení nebo veřejných obchodních soutěží ostatním zájemcům.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!