Hokejový talent roku | E15.cz

Hokejový talent roku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mezi největší hokejové talenty současnosti v Česku patří šestnáctiletý Patrik Machač z Hýskova.

S hokejem začal v necelých pěti letech. A byť koncem dubna oslaví teprve šestnácté narozeniny, góly Machač střílí nejen v duelech se svými vrstevníky, ale i mezi hráči o kategorie staršími.
„Tréninky máme denně a často i brzy ráno. Mně to všaknevadí. Hokej mě baví, kvůli všeobecné přípravě hraju i fotbal v Hýskově,“ říká Patrik (na snímku), který se nevyhýbá ani přípravě na in-linech.
Vedení kladenského hokejového klubu ho postaršilo. Celou uplynulou sezonu odehrál za starší dorost, ačkoliv věkem patří do dorostu mladšího. Čtyři zápasy odehrál dokonce za kladenské juniory, tedy v kategorii, v níž na led naskakují i hráči o pět roků starší.
Důvěru „bafuňářů“ Patrik nezklamal. V kanadském bodování mužstva staršího dorostu skončil na druhém místě. Začátkem března jej navíc krajské sdružení ČSTV vyznamenalo titulem Sportovní talent roku 2009.

O víkendu Patrik Machač absolvoval s národním mužstvem šestnáctiletých tři přípravná utkání s reprezentací Slovenska. Hned v prvním zápase se jednou brankou podílel na vítězství Česka 4:0 a vidět byl i v dalších utkáních.
Jeho výkonů si začali všímat experti. „Když bylo Patrikovi třináct, vyhlédl si ho agent Josef Machala a podepsal s námi smlouvu,“ řekl Patrikův otec, šestačtyřicetiletý Jaroslav. Ten v zápalu hokejového nadšení založil před lety hokejový tým s názvem Machač. „Nejdřív jsme hráli populární Teplákovou ligu, v sezoně okresního přeboru 2005 až 2006 jsme skončili druzí. Hrajeme pro radost, většinu času nám beztak zabere Patrikova sezona,“ řekl Machač. .

Kladenská škola

Patrik Machač studuje v Kladně obchodní akademii, a přestože to má z Hýskova na kladenský zimní stadion slabých dvacet kilometrů, bydlí na internátu. „Patrika jsem si všiml, je to talentovaný kluk a je dobře, že je pod dohledem kladenských hokejových expertů. Je v dobrých rukách, pokud se tedy bude věnovat výhradně hokeji,“ řekl ředitel kladenského sportovního gymnázia a vedoucí národního hokejového mužstva veteránů Jiří Stejskal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video