Hyperautomatizace a AI inženýrství - Tohle budou IT trendy roku 2022 | e15.cz

Hyperautomatizace a AI inženýrství - Tohle budou IT trendy roku 2022

ZDROJ: Solitea
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

„Pokud chtěly společnosti v posledních letech přežít, musely se rychle adaptovat a stejně jako veřejnost se podvolit digitalizaci,” vysvětluje Martin Cígler ze společnosti Solitea. Ani v nadcházejícím roce se podle něj digitální transformace nezastaví.

Neustále rostoucí objemy dat, rychlost připojení, hardware ustupuje do ústraní a preference softwarově definovaných modelů napříč podnikatelskými sférami stoupá stejně jako například obliba cloudových řešení. Cígler ze Solitey  představuje, kam se digitální technologie posunou v příštím roce.

Hyperautomatizace jako nástroj efektivity

Hyperautomatizace již v minulých letech začala běžně nahrazovat všední opakující se manuální procesy, ať už šlo o jednoduchý příjem objednávek, měření materiálů nebo produktovou analýzu.

Podle Cíglera ze Solitey, která se také na automatizaci rutinních záležitostí  zaměřuje, v příštím roce dojde k ještě větší automatizaci procesů a posílení lidských schopností spojením pokročilých technologií jako je umělá inteligence a strojové učení.

Digitální transformace založená právě na tomto propojení by podle analytiků společnosti Gartner mohla zajistit snížení provozních nákladů až o 30 %.

Kybernetická bezpečnost

Dle výzkumu společnosti Accenture došlo v první polovině roku 2021 celosvětově k nárůstu kybernetických útoků o 125 %. Nástrojem řešící tuto problematiku se pro příští rok zdá být kyberbezpečnostní pletivo (cybersecurity mesh).

„Ve srovnání s běžným typem ochrany se jedná o znatelně flexibilnější a spolehlivější přístup. Namísto toho, aby se bezpečnost řešila v rámci firmy jako celku, řeší se přímo kolem jednotlivců, čímž vzniká integrovaná a architektonická struktura zabezpečení fungující bez ohledu na místo, kde se možný napadnutelný článek nachází,” vysvětluje Cígler.

Autor: Solitea

AI inženýrství

Implementace umělé inteligence do systémů je stále problematická. Většina prototypů se navzdory velkým finančním investicím z experimentální fáze do výroby nedostane. Dle predikcí společnosti Gartner se právě inženýrství umělé inteligence stane revoluční disciplínou, která zajistí tolik potřebný integrovaný přístup ke zprovozňování modelů AI.

Anywhere operations - provoz odkudkoliv

Anywhere operations je koncept, který se jako mnoho dalších trendů rozvinul díky globálnímu přesunu do domácího prostředí. Cígler tvrdí, že v následujícím roce budou společnosti dále ve velké míře fungovat mimo jejich hlavní sídlo. Budou se tedy podle něj nadále rozvíjet vzdálené přístupy k interním systémům, sdíleným datům a multimediální komunikační nástroje.

Velmi komfortním prostředkem se v této souvislosti podle Cíglera stal například Microsoft Dynamics 365, jenž Solitea běžně nabízí firmám jako možné cloudové řešení s rozsáhlým spektrem nástrojů. Jeho funkce lze plně využívat i na dálku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery