Investiční společnost AVANT spravuje více než osm miliard korun | E15.cz

Investiční společnost AVANT spravuje více než osm miliard korun

Celkový objem majetku ve 21 fondech kvalifikovaných investorů, jež investiční společnost AVANT spravuje, dosáhl k 30. září 2012 hranice osmi miliard korun. Společnost si tak upevnila pozici nejrychleji rostoucího správce fondů v České republice, uvedla firma.

Čistý objem aktiv spravovaných společností AVANT ve fondech kvalifikovaných investorů dosáhl nyní již 8,4 miliardy korun. Tyto fondy představují efektivní, transparentní a kontrolovaný nástroj pro spolupráci investorů sdílejících konkrétní investiční cíle. Novinkou v portfoliu 21 fondů IS AVANT je v září 2012 založený první investiční fond v ČR zaměřený na umělecká díla - fond PROARTE. Největší část spravovaného majetku je v realitních projektech, úvěrech a orné půdě.

„Dynamika růstu jednotlivých fondů v naší správě je velmi razantní, za poslední rok se navýšila hodnota spravovaných aktiv investiční společnosti přibližně o 140 procent,“ říká výkonný ředitel společnosti AVANT Pavel Doležal.

AVANT (AVANT Fund Management investiční společnost, a.s.) je druhým největším správcem fondů kvalifikovaných investorů v Česku. Jde o nejrychleji rostoucího správce fondů za poslední dva roky. Vlastníky společnosti jsou Natland Group (80 %, od června 2012) a Pavel Doležal (20 %).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!