Před Rolling Stones v Letňanech zahraje Pražský výběr | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Před Rolling Stones v Letňanech zahraje Pražský výběr

Před Rolling Stones v Letňanech zahraje Pražský výběr
Koncert Rolling Stones (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Předkapelou na koncertu skupiny Rolling Stones, který se v rámci turné No Filter uskuteční 4. července v pražských Letňanech, bude Pražský výběr. Kapelu si stejně jako druhého předskokana, švýcarskou skupinu Gotthard, vybrali samotní Rolling Stones. V pondělí o tom informoval pořadatel koncertu Serge Grimaux.

"Je to velká čest a vyvrcholení naší hudební dráhy, nikdy bychom tomu nevěřili, že se to může stát," uvedl zpěvák a klávesista Michael Kocáb. Legendární Pražský výběr na velkém koncertu vystoupil naposledy v prosinci 2016 v pražské O2 areně. Kocáb tehdy prohlásil, že není vyloučeno, že akcí v O2 areně skupina uzavře svoji koncertní činnost.

"Jedny z prvních věcí, které jsme slyšel v mých rockových počátcích, byly písničky Stounů. Díky nim jsem začal brnkat na kytaru. Je to splnění velkého snu. Na světě není moc kapel, které by hrály celý život v takové formě. Stouni jsou opravdu světový unikát a já se na to hrozně těším," řekl kytarista Michal Pavlíček.

Pražský výběr měl mezi lety 1983 a 1986 zákaz působení. Rozpadl se v roce 2006. Pavlíček si s Kocábem stiskl ruku až po šesti letech na pohřbu bývalého prezidenta Václava Havla, který prý jednou v nadsázce prohlásil, že snad dříve usmíří Palestince s Židy než Pražský výběr.

Miliardář Rattaj: Koupili jsme všechny hudební hvězdy, které na trhu byly

Kapela nazvaná podle značky levného vína rozšířeného v 80. letech se na turné v roce 2012 sešla v sestavě tvořené vedle Kocába s Pavlíčkem také baskytaristou Vilémem Čokem a bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem. V této sestavě zahraje i před Rolling Stones.

Jak se připravit na koncert Rolling Stones? Čtete zde >>>

Na předchozích třech pražských koncertech Rolling Stones se v rolích předkapel z tuzemských skupin představili Vladimír Mišík s Etc...a skupiny Lucie a Olympic.

Pořadatelé očekávají návštěvu minimálně 50.000 lidí. Brány se otevřou ve 14:00, v 18:00 vystoupí Gotthard, o hodinu později přijde na řadu Pražský výběr. Rolling Stones začnou hrát okolo 20:30. Koncert se uskuteční za každého počasí.

Pořadatelé upozorňují, že v Letňanech nebude možnost parkování. Návštěvníci koncertu musí použít městskou hromadnou dopravu. Metro bude jezdit do dvou hodin ráno, koncert skončí okolo 23:00. "Bezpečnost musí být zaručena, kapela požádala, abychom poprosili diváky nenosit do hlediště nic většího než věci formátu formát A5. V areálu nebudou žádné šatny ani úschovny věcí," sdělil promotér Grimaux.

Českým festivalům se daří lákat zahraniční hvězdy

Vstupenka bude mít podobu čipového náramku, který bude sloužit zároveň jako peněženka. Všechny platby za občerstvení nebo suvenýry budou v místě koncertu pouze bezhotovostní. Náramky, které se v současné době používají na podobných akcích ve světě, umožní rychlou kontrolu v turniketech. Pravidla použití náramků a způsob navrácení nevyužitých peněz se nacházejí na www.rollingstones.cz.

Organizátoři akce počítají v areálu v Letňanech s maximální kapacitou 85.000 diváků. Zatím nejvíce jich tam dorazilo v roce 2016 na koncert AC/DC, který sledovalo 60 000 fanoušků. Rolling Stones drží návštěvnický rekord koncertu v ČR, když 5. srpna 1995 přišlo na jejich vystoupení na bývalý spartakiádní stadion na Strahově 130 000 lidí. 

Královská svatba vyjde skoro na miliardu korun, tvrdí experti

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!