Glosa Martina Čabana: Babišova svatá trojice | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Babišova svatá trojice

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Foto Aha! – Daniel Černovský, Jakub Poláček, ara

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sociální demokracie by měla mít pět ministerstev, žádný seznam nemáme, hlásí v průběhu koaličních jednání s hnutím ANO předseda ČSSD Hamáček. Socialistům dáme nejvýš čtyři ministerstva, z toho jedno silové, nejlépe obranu, kontrují babišovci. Prima, konečně to vypadá jako jednání o vládě. Zároveň je už z těchto prvních nástřelů patrné, kde je největší úskalí, jemuž se socialisté musejí vyhnout. 

Pozoruhodná shoda babišovců na tom, že ČSSD by slušel rezort obrany, nepramení ani z Hamáčkovy odbornosti, ani ze zděšení nad výkonem Karly Šlechtové. Obrana je ideální „silový“ rezort, který může ANO v klidu obětovat, aby mu koaliční partner nesahal do svaté trojice ministerstev klíčových pro Andreje Babiše a jeho představu o převzetí moci ve státě – vnitro, spravedlnost, finance. Je dobře, že to Hamáček prokoukl a zřejmě si uvědomuje, že bez jednoho z těchto tří rezortů, ale raději dvou, nemá vůbec smysl do Babišovy vlády vstupovat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.