Glosa Martina Čabana: Premiér a dvojitá premiéra | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Premiér a dvojitá premiéra

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nějak se to na nás valí, jak by řekl Jiří Voskovec, ve žvancích.

Slovenský Krajský soud v Bratislavě na popud tamních ústavních soudců definitivně rozhodl, že Andrej Babiš je veden ve svazcích StB jako agent Bureš oprávněně. Přesněji řečeno, pokud by se chtěl Babiš domáhat neoprávněnosti své evidence, může to ještě nějak zkusit, ale ne přes tažení proti slovenskému Ústavu paměti národa. Babiš slíbil, že se bude klidně soudit až do smrti, protože je v právu.

Trestně stíhaného premiéra jsme v historii České republiky ještě neměli. Premiéra evidovaného ve svazcích StB taky ne. Nyní se nám dostalo obojího najednou.

Doprovodným jevem je, že většině příznivců Andreje Babiše jsou jeho aféry dost lhostejné. Nemluvě o ocelově loajálních stranících a poslancích či hlavě státu, která ještě nedávno odmítla kvůli spolupráci s StB jmenovat jednoho učence profesorem. Rychlost posouvání hranic možného je až dechberoucí. Jestli je tohle to „bude líp“, tak tedy potěš.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.