Zápisník Jaroslava Bukovského: Ano, bude hůř | E15.cz

Zápisník Jaroslava Bukovského: Ano, bude hůř

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Rok po prvním úderu koronaviru jsou v Česku nezaměstnaní zhruba čtyři lidé ze sta a spotřebitelé utrácejí jen marginálně méně než loni. Přinejmenším numericky jde zatím o nejluxusnější průběh ekonomického šoku v dějinách země.

Po finanční krizi v roce 2008 se spotřebitelský optimismus vrátil nad předkrizovou úroveň až po šesti letech. Stabilita nám ale skládá účet. Není to jen mzdových 37 miliard korun za Antivirus, ale i více rozevřené sociální nůžky či posun státu do role garanta všehomíra. Bude to především ambice státu, která tvrdě dopadne na příští generace. 

Biden získal spojence pro zvýšení daní americkým firmám – Jeffa Bezose, který zapěl chvalozpěv na prezidentovu snahu investovat dodatečné příjmy do infrastruktury. Proč ne, když Amazon reálně zaplatil z loňského zisku na daních 9,4 procenta, a nominální sazby daně se jej tak vlastně až tak netýkají.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.